(Fotó: Gergely Szilárd)
Folytatódott a segítő akció, a napokban egy 88 éves miháldi férfi kapott 1,3 köbméter tűzifát. Immár 10 éve, hogy a kormány mellett egy vállalkozó felajánlásának köszönhetően is tűzifával segítik a téli időszakban a rászoruló zalaiakat – hangsúlyozta Cseresnyés Péter államtitkár, országgyűlési képviselő.
„Egy összefogás ereményeképpen tíz éve több tucat család, több tucat ember kapott már lehetőséget arra, hogy kicsit megkönnyebítsük a téli hétköznapjaikat. Nem csak jelképes adomány ez, hanem tényleges segítséget jelent” - mondta az államtitkár, akitől megtudtuk: egy-egy családnak 1-1,5 köbméter fát szoktak a vállalkozások felajánlani.
Idén 90 háztartás kap ilyen segítséget, 27 Kanizsa környéki rászorulónak már ki is szállították a tűzifát – ismertette dr. Sifter Rózsa Zala megyei kormánymegbízott, hozzátéve, a kormányhivatal és a katasztrófavédelem a szervezésben nyújt segítséget. „Idén 33 ezer forint értékben, 1,3 köbmétert tudunk a rászoruló családoknak juttatni. Az akciót január 27-én indítottuk és február 20-án fejezzük be, melynek során 90 család jut tüzifasegélyhez” - mondta a kormánymegbízott. Az akcióhoz csatlakozott a Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Zala-megyei Tűzmegelőzési Bizottság is.
A településeken a polgármesteri hivatal koordinálja a tűzifasegélyt. Miháldon folyamatosan figyelemmel kísérik az idősek életét – mondta Gerő Sándor polgármester. „Miháldon mindig figyelemmel kísérjük a település legidősebb hölgy és legidősebb férfi tagját és ez alapján esett Emil bácsira a választásunk. Miháldon a karácsony előtt minden gyeremek fejenként 30 ezer forintot, minden hatvan év feletti pedig 10 ezer forint pénzadományt kapott. A tüzifa programon belül pedig 30-40 fő kapott 2-3 kömbéter fát.”
Hordósi Emil alig találta a szavakat, miután megkapta a tűzifát. Amint a férfi elmondta, nagyon köszöni ezt a hatalmas segítséget, mivel kizárólag fával fűt, ami gyorsan fogy.
Kósi Zsolt tűzoltó hadnagy, a megyei katasztrófavédelem sajtószóvivője elmondta, Emil bácsi egy szén-monoxid-érzékelőt kapott tőlük ajándékba. „Tíz rászoruló családnak juttattunk el füst- illetve szénmonoxid érzékelőt, annak függvényében, hogy mire van szükség. Emil bácsi felkészült, így füstérzékelőt már beszerzett, így úgy gondoltuk, hogy egy szénmonoxid-érzékelőt is beszerzünk neki. Szívesen csatlakozunk az ilyen akciókhot, mert ezekkel fel tudjuk hívni a lakosok figyelmét az érzékelők fontosságára. Ezen kívül minden zalai háztartásba eljuttattunk egy sajtóanyagot, mely a kéménytüzekről és a lakástüzekről szól.”
Az idős miháldi férfit élelmiszercsomaggal és a koronavírus miatt védőfelszereléssel is meglepték a szervezők.
A programot a Nemespátró Községért Közalapítvány szervezte, amely hagyományosan minden évben nyár elején rendez közösségi kirándulást a lakosság számára.
Szavazz te is a dél-zalai fotós képére a „Településed legszebb pontja” fotópályázaton!
A csaknem 1,4 milliárd forintos beruházás hét határ menti települést kapcsol össze, javítva a helyiek közlekedési lehetőségeit és erősítve a térség turisztikai vonzerejét.
A Szentpéterfölde kör lett az Év Kerékpárútja 2026 egyik győztese.
A korlát elsősorban az idősebbek és a mozgásukban korlátozottabb látogatók számára jelent segítséget, biztonságosabbá téve a lépcsőn való közlekedést a temetőbe érkezéskor.
Megjelentek a borvidéken a fitoplazmát terjesztő amerikai szőlőkabóca lárvái.
A polgármesterek és önkormányzati vezetők jelentős felelősséget viselnek, miközben gyakran korlátozott erőforrások mellett kell működtetniük településeiket.
Vizsgálat indult a szennyezés tisztázására.
Az iskolaépület korszerűsítése is folytatódik. A 2026-os program keretében elnyert 33 millió forintos támogatásból a nyári időszakban megújul az általános iskola homlokzata. A tervek szerint festésre és több külső elem felújítására is sor kerül.
Kultúrával, zenével és közösségi vendéglátással kedveskedtek a szépkorúaknak.
Újabb jelentős kerékpárút-fejlesztés indulhat el Zala vármegyében: a „Zala Kétkeréken – Kerékpárút-fejlesztés Zalasárszeg és Galambok között” projekt részeként összesen 6720 méteren fejlesztik a térség kerékpáros közlekedését.
A látogatások során több fejlesztésről és helyi kezdeményezésről is egyeztettek a települések vezetőivel.