(Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)
A falubeliek részt vettek a feldolgozásban, a különböző ételek elkészítésében, majd közösen elfogyasztották a finomságokat.
Grózner Tiborné, polgármesterasszony elmondta, mitől különleges a falu számára ez az esemény. „A településen még ilyen lehetőség nem volt, most van először. Szeretnénk ezt hagyománnyá tenni, hogy mindenki összefogva egy közösséget alkosson. Volt egy rendezvényünk, a terménybetakarítás, ahol szintén nagyon sokan megjelentek. Szerettük volna a kicsiknek is megmutatni, hogy hogyan dolgozzák fel a disznót, milyen ételek készülnek, milyen munkafolyamatok vannak.”
Az önkormányzat egy későbbi rendezvényre szeretné meghívni az elszármazott zajki születésűeket, ahol a disznóvágáson lesütött hússal is megkínálják a vendégeket.
A település sokat fejlődött az utóbbi néhány évben kormányzati támogatásból. A Magyar Falu Programon és a Murafölde Programon is nyertek pályázatot; megújult egy híd, az önkormányzat épülete, benne a hivatal, az orvosi rendelő és a könyvtár. Továbbá sikeres volt egy zártkerti pályázat, mellyel a hegyi út újul meg egy őshonos gyümölcsfatelepítés létrehozásával.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.