(Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)
A falubeliek részt vettek a feldolgozásban, a különböző ételek elkészítésében, majd közösen elfogyasztották a finomságokat.
Grózner Tiborné, polgármesterasszony elmondta, mitől különleges a falu számára ez az esemény. „A településen még ilyen lehetőség nem volt, most van először. Szeretnénk ezt hagyománnyá tenni, hogy mindenki összefogva egy közösséget alkosson. Volt egy rendezvényünk, a terménybetakarítás, ahol szintén nagyon sokan megjelentek. Szerettük volna a kicsiknek is megmutatni, hogy hogyan dolgozzák fel a disznót, milyen ételek készülnek, milyen munkafolyamatok vannak.”
Az önkormányzat egy későbbi rendezvényre szeretné meghívni az elszármazott zajki születésűeket, ahol a disznóvágáson lesütött hússal is megkínálják a vendégeket.
A település sokat fejlődött az utóbbi néhány évben kormányzati támogatásból. A Magyar Falu Programon és a Murafölde Programon is nyertek pályázatot; megújult egy híd, az önkormányzat épülete, benne a hivatal, az orvosi rendelő és a könyvtár. Továbbá sikeres volt egy zártkerti pályázat, mellyel a hegyi út újul meg egy őshonos gyümölcsfatelepítés létrehozásával.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.
A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.
Az Inkey családnak állítottak emléket.
Utoljára Tornyiszentmiklóson szolgált.
A Fidesz-KNDP polgármesterjelöltje kapta a több voksot.
A fejlesztések több száz millió forint értékben valósultak meg.
Csökken a horgászatra szánt tér.