A szociális szolgáltatásokat is nyújtó, újonnan épült letenyei intézményben egyszerre 28 embernek tudnak nappali ellátást biztosítani (Fotó: MTI/Varga György)
Az országban 368 helyen és településen épül vagy újul meg a Széchenyi 2020 program keretéből szociális alapszolgáltatási központ, amelyek szerepe mindenütt az, hogy megerősítsék a helyi közösséget - jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára kedden Letenyén.
Fülöp Attila a Kolping Alapszolgáltatási Központ átadásán azt mondta: 2010 óta olyan családpolitikát folytat a jelenlegi kormány, amely segíti, megerősíti a családokat, de mindig van olyan élethelyzet, amikor egy család is segítségre szorul. Számukra létfontosságúak a letenyeihez hasonló intézmények. Úgy fogalmazott, hogy
bármely egyházi szereplőnek vagy egyháznak, amely a gondoskodás ügyét szolgálja, „nem újkori jogszabályokon alapuló kötelezettsége”, hogy szociális feladatokat vállal, hanem természetes missziója.
Ezt a vállalást a kormányzat azért támogatja, mert abban hisz, hogy mindez a magyar embereket és családokat szolgálja, azoknak a javát is, akik vasárnap esetleg nincsenek ott a templomokban. A letenyei alapszolgáltatási központ a biztonságról szól, és a vasárnapi országgyűlési választás sem másról szól majd, mint az itt élők biztonságáról, békéjéről, hogy az eddig elért eredmények a jövőben is megmaradjanak - hangoztatta az államtitkár.
(Fotó: MTI/Varga György)
Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára a térség fideszes országgyűlési képviselőjeként egyebek mellett azt mondta,
hogy egy társadalom erejét az mutatja meg, mennyire gondoskodik a legfiatalabbakról és azokról, akik már koruk okán rászorulnak erre.
Hozzátette: az itt élők, ide látogatók érezzék azt, hogy a társadalom számára ugyanolyan fontosak, mint amikor aktív életet éltek, dolgoztak, nevelték a gyermekeiket.
A szociális szolgáltatásokat is nyújtó, újonnan épült letenyei intézményben egyszerre 28 embernek tudnak nappali ellátást biztosítani. Az átadásán Székely János, a Szombathelyi Egyházmegye püspöke mutatott be szentmisét.
(Forrás: MTI)
Az elszármazottak pódiumbeszélgetésére sokan voltak kíváncsiak, a programot nemcsak a résztvevők, hanem a nézők is élvezték.
A beruházás a Belügyminisztérium pályázatán elnyert harminchat millió forintból, valamint az önkormányzat mintegy négymillió forintos önrészéből valósult meg.
Kétnapos falunapot tartottak Semjénházán, melynek keretében felavatták a már két éve elkészült emlékművet is.
A boronapince felújításából kivették a részüket a község lakói is.
A faanyag-nyomonkövetési szabályok betartása egyrészt védi a fogyasztókat, hogy legálisan kitermelt, megfelelő mennyiségű és minőségű faanyagot kapjanak, másrészt védi a jogkövető termelőket és kereskedőket is a tiszta, átlátható piaci viszonyok megőrzésé
A beruházás a Magyar Falu Program támogatásával valósult meg.
Zalában 12 engedéllyel rendelkező természetes fürdőhely, köztük a kistolmácsi szabadstrand várja a felfrissülni vágyókat.
A szervezők szerint a rendezvény segíti a horvát-magyar kapcsolatok erősödését és a horvát identitás megőrzését.
Hőszigetelték az épületeket, kicserélték a nyílászárókat, napelemes rendszert építettek ki, valamint korszerűsítették a fűtést.
Horvát nemzetiségi napot tartottak a határközeli községben.
Befejeződött a becsehelyi templom felújítása. A munkálatok költségét 2,5 millió forint önkormányzati támogatásból, valamint 15 millió forint állami támogatásból fedezték.