(Archív, a kép forrása: magyarszerdahely.hu)
Több mint 230 millió forintos beruházással korszerűsítik a csapadékvízelvezető-rendszert Magyarszerdahelyen, ahol az utóbbi tíz évben többször is jelentős károkat okozott a nagy mennyiségű eső - tájékoztatta az önkormányzat az MTI-t.
A Települési környezetvédelmi infrastruktúrafejlesztések című program felhívása nyomán 231,3 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a község a Széchenyi 2020 program keretéből. A fejlesztés eredményeként közel négy kilométer hosszan korszerűsítik a bel- és csapadékvíz-védelmi rendszert.
A település csapadékvizei nyílt árokrendszeren keresztül jutnak a Kürtös-patakba, de az utóbbi tíz évben többször hullott olyan mennyiségű csapadék, amelyet az árkok nem tudtak elvezetni. Az elmúlt években két alkalommal vis major keretből finanszírozták a vízkárok elhárítását, egyéb vízgazdálkodási célú beruházás azonban nem volt.
A tavaly októberben indult és 2023 márciusában záruló beruházás keretében az árkokat szilárd burkolattal látják el, illetve felújítják a község teljes csapadékvízelvezető-rendszerét. A fejlesztés eredményeként Magyarszerdahelyet és az újnéppusztai településrészét is meg tudják védeni a csapadékvíz okozta károktól.
Az elszármazottak pódiumbeszélgetésére sokan voltak kíváncsiak, a programot nemcsak a résztvevők, hanem a nézők is élvezték.
A beruházás a Belügyminisztérium pályázatán elnyert harminchat millió forintból, valamint az önkormányzat mintegy négymillió forintos önrészéből valósult meg.
Kétnapos falunapot tartottak Semjénházán, melynek keretében felavatták a már két éve elkészült emlékművet is.
A boronapince felújításából kivették a részüket a község lakói is.
A faanyag-nyomonkövetési szabályok betartása egyrészt védi a fogyasztókat, hogy legálisan kitermelt, megfelelő mennyiségű és minőségű faanyagot kapjanak, másrészt védi a jogkövető termelőket és kereskedőket is a tiszta, átlátható piaci viszonyok megőrzésé
A beruházás a Magyar Falu Program támogatásával valósult meg.
Zalában 12 engedéllyel rendelkező természetes fürdőhely, köztük a kistolmácsi szabadstrand várja a felfrissülni vágyókat.
A szervezők szerint a rendezvény segíti a horvát-magyar kapcsolatok erősödését és a horvát identitás megőrzését.
Hőszigetelték az épületeket, kicserélték a nyílászárókat, napelemes rendszert építettek ki, valamint korszerűsítették a fűtést.
Horvát nemzetiségi napot tartottak a határközeli községben.
Befejeződött a becsehelyi templom felújítása. A munkálatok költségét 2,5 millió forint önkormányzati támogatásból, valamint 15 millió forint állami támogatásból fedezték.