A fácánnevelés egy nagyon szép, ám élőmunka-igényes tevékenység (Fotó: Zalaerdő/Ernszt Tamás)
A természetben járva fácánnal, hazánk egyik legismertebb apróvadfajával gyakran találkozhatunk. A színes tollruhával rendelkező kakasokat könnyen észrevehetjük, de a környezetükben jól rejtőzködő, száraz fűhöz hasonló színű tyúkok megfigyeléséhez már gyakorlott szem vagy kis szerencse is szükséges.
A ZALAERDŐ Zrt. 2018 óta foglalkozik fácánneveléssel Homokkomárom külterületén, a zsigárdi területrészen. Ide érkezett a minap 4800 darab napos fácán a Vulpex Kft. gyomaendrődi fácán-törzstelepéről. A fácáncsibék életük első két hetét az előnevelő-házakban töltik, ahol infralámpák biztosítják a megfelelő hőmérsékletet számukra. A nevelőházak szellőzése, a benne lévő páratartalom is fontos nevelési szempont. A ZALAERDŐ apróvadnevelésben jártas kollégái, Széplaki Hunor és Széplaki Ágnes az első két hétben naponta háromszor eteti a csibéket és szőlőcukorral dúsított kamillateát juttatnak az itatóedényekbe.
(Fotó: Zalaerdő/Ernszt Tamás)
A kéthetes fácánok már a nevelőházak melletti fedett kifutókba kiengedhetők, de továbbra is folyamatos ellátást, gondoskodást igényelnek. Az előnevelő házakból 6-7 hetes korban kerülnek majd át az utónevelőkbe (volierekbe), ahol majd elérik a felnőttkori méretet. Az idei évben Homokkomáromban nevelt fácánokat a ZALAERDŐ Zrt. késő ősztől kezdődően értékesíti majd vadgazdálkodóknak.
Az elmúlt esztendőkben is már számos zalai vadásztársaság vásárolt az erdőgazdaságtól szép tollazatú, jó röpkészségű fácánt saját vadászterületén lévő fácánállományának pótlása és növelése, valamint vadászat céljából, de Somogy és Vas megyébe is került az itt nevelt fácán. Ezek a vadgazdálkodók, a fácánállományuk növelése érdekében a fácánvásárláson és kihelyezésen felül ősztől tavaszig apróvadetetőket üzemeltetnek, továbbá egész évben vadásznak szőrmés ragadozókra, rókára és aranysakálra.
A teljes írás IDE kattintva olvasható.
(Forrás: Zalaerdő/Ernszt Tamás)
Az idei menüben a rétesek mellett volt marhapörkölt nokedlivel és halászlé is.
A rendezvény egyik legfontosabb célja idén is a közösségépítés volt.
Másfél éven keresztül forgott a kamera a dél-zalai régióban és a Mura-Dráva-Duna Bioszféra-rezervátumban.
Két felújított útszakaszt adtak át a dél-zalai településen.
Az eseményen minden korosztály megtalálta a számára önfeledt kikapcsolódást és tartalmas szórakozást ígérő programot.
A tavaly felavatott termelői piacon tartották a tótszentmártoni Prósza-, Bor- és Tambura Fesztivált
Primusa József az elismerést a 152. Vándorgyűlésen, Gödöllőn vette át.
Roma kulturális napot szerveztek a minap Murarátkán, ahol régi roma mesterségeket bemutató kiállítás is nyílt.
A Belügyminisztérium támogatásával megvalósuló beruházáson kívül számos más fejlesztés is történt a faluban a közelmúltban.
Szörpversenyt tartottak a galamboki termelői piacon.
Családi napot tartottak Csapin a Dombhátról dombhátra projekt keretében.
Az emlékpark a szentkirály nevű települések szövetségét is jelképezi.