(Fotó: Gergely Szilárd)
Kerkaszentkirály első írásos említésének 700. évfordulóján avatták fel azt az emlékparkot, amely a szentkirály nevű települések szövetségét is jelképezi. A szövetség tagjait egy-egy településcímeres tábla jelzi az egykori Nagy-Magyarország határait ábrázoló alapzaton.
A hétvégén tartott eseményen Pál Zoltán polgármester kiemelte, nagyon kevés olyan olyan társulás, összekapaszkodás van, mint a Szent Király Szövetség.
- Szervezetünk Csíkszentkirályon alakult 26 évvel ezelőtt. Nem csak önkormányzatok közötti kapcsolatról beszélhetünk, hanem ennél sokkal többről: lelki kötődések és barátságok is kialakultak az elmúlt csaknem 3 évtized alatt - mondta a polgármester. - Erős, összetartó a közösségünk, olyannyira, hogy minden évben találkozunk. Az idei találkozót a 700 éves évforduló teszi különlegessé, s szerettük volna, ha azokkal ünnepelhetünk, akik fontosak számunkra.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Az avatáson Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő hangsúlyozta, az avató és a találkozó az összetartozás, vagyis a közös örökség: a gyökerek, az identitás és a hagyományok ünnepe is.
- A Kárpát-medencében számos helyütt féltve őrzik az emberek magyarságukat és azokat a hagyományokat, amelyeket szüleiktől, nagyszüleiktől örököltek. Ettől vagyunk egyediek, és térünk el sok nyugat-európai államtól - vélekedett Cseresnyés Péter. - Míg ők veszítik az identitásukat, mi megtartjuk, és kincsként őrizzük. Saját identitásunk erejéből merítve tudunk a mindennapokban élni, dolgozni, ünnepelni, s ha szükséges, veszélyeket elhárítani.
A nyitásig folyamatosan zajlanak a karbantartási és előkészítési munkálatok, hogy a vendégeket rendezett környezet és biztonságos szolgáltatások várják a szezon kezdetén.
Tervszerűen halad a szentélymennyezet restaurálása.
A programot a Nemespátró Községért Közalapítvány szervezte, amely hagyományosan minden évben nyár elején rendez közösségi kirándulást a lakosság számára.
Szavazz te is a dél-zalai fotós képére a „Településed legszebb pontja” fotópályázaton!
A csaknem 1,4 milliárd forintos beruházás hét határ menti települést kapcsol össze, javítva a helyiek közlekedési lehetőségeit és erősítve a térség turisztikai vonzerejét.
A Szentpéterfölde kör lett az Év Kerékpárútja 2026 egyik győztese.
A korlát elsősorban az idősebbek és a mozgásukban korlátozottabb látogatók számára jelent segítséget, biztonságosabbá téve a lépcsőn való közlekedést a temetőbe érkezéskor.
Megjelentek a borvidéken a fitoplazmát terjesztő amerikai szőlőkabóca lárvái.
A polgármesterek és önkormányzati vezetők jelentős felelősséget viselnek, miközben gyakran korlátozott erőforrások mellett kell működtetniük településeiket.
Vizsgálat indult a szennyezés tisztázására.
Az iskolaépület korszerűsítése is folytatódik. A 2026-os program keretében elnyert 33 millió forintos támogatásból a nyári időszakban megújul az általános iskola homlokzata. A tervek szerint festésre és több külső elem felújítására is sor kerül.