(Fotók: Gergely Szilárd)
Átadtak 542 méter felújított járdaszakaszt Molnáriban. A Belügyminisztérium támogatásával megvalósuló beruházáson kívül számos más fejlesztés is történt a faluban a közelmúltban.
Az elmúlt időszakban megvalósult fejlesztésekről Kósa János polgármester számolt be szerkesztőségünknek.
- Ez a mostani egy 18 millió forintos beruházás volt, amiből 14 milliót a Belügyminisztérium adott, 4 milliót a falu tett hozzá. Ezen kvül 5 millió forintból megújult, kibővült a játszóterünk a Magyar Falu Program jóvoltából, hamarosan megtartjuk az átadót itt is, illetve várunk még egy 15 millió forint értékű, akadálymentesített falubuszra.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő emlékeztette az átadáson résztvevőket, hogy mennyi pályázati lehetőség áll rendelkezésre a vidékfejlesztéshez.
- Az elmúlt időszakban Molnáriban is több ilyen fejlesztés átadásán vehettem részt. Nagyon-nagyon sok előrelépést, előremutató fejlesztést sikerült átadnunk, ugyanis olyan fejlesztési források álltak rendelkezésre, többek között közös munkánk eredményeképpen, amelyek az elmúlt 10-20-30 évben nem voltak meg. Ilyen volt a Belügyminisztérium "háromlábúnak" mondott fejlesztési forrása, hisz intézményre, járda- vagy épp útépítésre lehetett felhasználni ezeket a támogatásokat. Aztán nem feledkezhetünk el az uniós területi operatív program keretében megvalósuló, ugyancsak általában forráskiegészítést, önerőt is igénylő fejlesztésekről sem, és a nagyon-nagyon sikeres Magyar Falu Programról, amely számtalan lehetőséget biztosított kőkeresztek és temetők felújítására, járda- és útépítésre, vagy éppen intézmények rekonstrukciójára. De megemlíthetjük a vidékfejlesztési pályázatokat is, amelyek például zártkerti és nem zártkerti utak felújítását tette lehetővé.
Az avatáson, Szent László napja alkalmából átadtak és megkoszorúztak két hősi halált halt határőr emlékművét is, amely a Nagykanizsai Rendőrök és Határőrök Nyugdíjas Egyesületével együttműködve került a Molnári és Tótszerdahely közötti volt határőrlaktanyából méltó új helyére. A katonák az '50-es évek közepén, az elmérgesedett jugoszláv viszonyok közepette, szolgálatteljesítés közben vesztették életüket a környéken. Molnári lakosai és az egyesület tagjai úgy gondolták, ha a két határőr ilyen fiatalon az életét adta a hazáért, méltatlan, hogy az emlékművük egy elhagyatott laktanyában álljon, ezért újíttaták fel, és költöztették az emlékművet a falu központjába.
A község több mint 100 millió forintot költhetett a célra.
A település belterületének védelmét szolgáló munkálatokra csaknem 175 millió forintot fordíthat az önkormányzat.
Az önkormányzat csaknem 19 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott a beruházáshoz.
Az épület 12 millió forintból újult meg.
Lépésről lépésre halad előre a település, tavaly tartották a megújított kultúrház avatóját, most pedig több ok is van az ünneplésre.
A két ország ez alkalomból szervezett hivatalos ünnepségét Letenyénél tartották.
Csak a szennyvízvezeték lefektetése után aszfaltoztak le 3 útszakaszt a településen.
Két tavon is horgászati tilalom lép életbe december 24-én.
A tó halállománya 1000 kilogramm méretes, 1,5 kilogramm átlagsúlyú ponttyal és 250 kilogramm vegyes keszeggel gazdagodott.
A beruházás várhatóan 2023 végére fejeződik be.
Az ehhez hasonló ünnepségeket az elmúlt években a világjárvány miatt el kellett halasztani.