(Fotó: Zalakocka)
Roma szakmai napot tartottak a letenyei Fáklya Művelődési Házban szombaton. A fórumra több környékbeli szervezet vezetője érkezett, akik prezentációt tartottak a hátrányos helyzetű, főként roma származású gyerekek támogatási lehetőségeivel kapcsolatban.
A megjelenteket Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő köszöntötte. Az előadók között szerepelt Magyar Ferenc, a Nagykanizsai Tankerületi Központ igazgatója, valamint Zimborás Béla, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság zala megyei kirendeltségének vezetője. A témák érintették a nemzetiségi iskolák nehézségeit, a Térségi Általános és Szakképző Iskola és kollégium helyzetét, valamint szó esett a hátrányos helyzetű, elsősorban roma gyermekről az oktatásban. Teleki László, a Nagykanizsai Roma Nemzetiségi Önkormányzat által működtetett tanoda munkájáról számolt be, Fehér Ildikó pedig a szintén nagykanizsai Demokratikus Roma Vezetők Egyesületének tanodáját mutatta be. A Zala Megyei Gyermekvédelmi Központ Intézményvezetője, Horváth Gyöngyi „Lakásotthonok, hátrányos helyzetű roma fiatalok helyzete és lehetőségei” címmel tartott előadást az egybegyűlteknek. Somogy megyéből Berényi László, a Jövőalapítók Szövetségének elnöke a somogy megyei roma gyermekek oktatási és családi nehézségeiről beszélt, Balogh Imre, a Somogyi Cigányok Szervezetének elnöke pedig a szegregátumokban élő roma gyermekek helyzetéről számolt be.
Orsós Vendel, a Zala megyei Roma Nemzetiségi Önkormányzat elnöke hangsúlyozta: a Csapi Általános Iskola és Bentlakásos Kollégium kiemelkedő szerepet tölt be a roma gyerekek felzárkóztatásában.
– Igyekeztünk minden olyan szervezetet meghívni, amelyik tenni tud a hátrányos helyzetű, elsősorban roma gyerekek oktatásáért és felzárkóztatásáért. Ugyanakkor a programunk középpontjában az áll, hogy szeretnénk bemutatni, hírét vinni, hogy Csapin ezeknek a fiataloknak lehetőségük van egy bentlakásos kollégiumi rendszer keretében minőségi oktatásban részesülni, emellett napi ötszöri étkezést és tiszta ruhát is kapnak. Szeretnénk, ha erről minél többen tudnának, mert ez a térség szempontjából is fontos – fogalmazott Orsós Vendel.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.