(Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)
Első írásos említése szerint 700 éves Kerkaszentkirály, az évfordulóra emlékezve a hétvégén szobrot avattak a dél-zalai településen. Az alkotás a helyi kötődéseket szimbolizálja.
A Németh Dezső formatervező iparművész által fából készített alkotás egy életfa, amelyen megjelennek a Szent István emlékét őrző, valamint Kerkaszentkirályhoz kapcsolódó motívumok, például a Kerka, a halászat, a vízimalom és a szőlőhegyek.
- A szobor avatásakor nemcsak a jelennek kell örülnünk és a település 700 éves történelmi távlatának, hanem azokra is emlékeznünk kell, akik ennek a 700 évnek részesei voltak. Ők életükkel, munkájukkal építették közösségünket, településünket - mondta Pál Zoltán polgármester, aki szerint fontos, hogy mindig legyen 1-1 pillanat, amikor megállunk, és emlékezünk, hiszen ez adja meg az értelmét a mindennapjainknak.
Az emlékévben parkok is megújultak, különféle kiadványok és film készült a községről, valamint régi fényképekből nyílt kiállítás a kultúrházban.
A település már átvehette a járművet, amelyet a Magyar Falu Program pályázatán nyert pénzből vásároltak.
Az őstermelők egyebek mellett házi tésztákat, lekvárokat és sajtokat kínáltak, de az árusoknál húsvéti dekorációkat is lehetett vásárolni.
A lomtalanítás során csak a nagydarabos, a közszolgáltatás keretében rendszeresített gyűjtőedény méretét meghaladó hulladék kerül elszállításra.
Az új gépjármű napokon belül szolgálatba áll, részt vesz az óvodások szállításában, a szociális étkeztetés biztosításában, valamint a homokkomáromi zarándoklaton is hasznát veszik majd.
A több mint 434 millió forintból megvalósuló projektben 3,1 kilométer hosszan épül aszfaltozott kerékpárút a kivitelezésre adott 200 nap alatt.
Ünnepélyesen is felavatták a szécsiszigeti felújított vízimalmot és a mellé épített, néprajzi bemutatótérként is működő pajtát.
Az épület korszerűsítésére csaknem 85 millió forintot fordíthattak, ennek jelentős része pályázati forrás volt.
A Magyar Falu Program pályázatán elnyert forrásból építettek új ravatalozót.
Nem tudja mit csináljon, hová menjen a hétvégén? Ajánlunk néhány programot.
A beruházást a Belügyminisztérium pályázatán elnyert összegből és 2 millió forint önerőből finanszírozták.
7 csapat mérettette meg magát Zala egyik legnagyobb gasztrofesztiválján, a Mura-menti malacságokon.
A hagyományok őrzését, bemutatását és átadását is egyaránt szolgálta az immár harmadik alkalommal megrendezett program.