(Fotók: Gergely Szilárd)
Nemzetiségi Örökségek Találkozása címmel tartottak rendezvényt Szepetneken. A településen három nemzetiségi önkormányzat működik: horvát, német és roma.
A nemzetiségek aktív életet élnek, hagyományaikat ápolják, kórusok és tánccsoportok működnek, melyek közül többen kulturális műsorral szórakoztatták a résztvevőket. Köszöntőt mondott Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő.
– Wass Albert írt arról: egy közösség, egy nemzet olyan, mint egy fa, ami csak annyira erős, amennyire a gyökerei azok. Minél mélyebbre nyúlnak, azaz minél mélyebbre ássuk magunkat a történelmünkben és a hagyományainkban, annál szebb, terebélyesebb ennek a fának a koronája, vagyis a jelenünk és a jövőnk – mutatott rá a politikus.
Nyáriné Dr. Aleksza Magdolna, a Szepetneki Települési Értéktár Bizottság elnöke ismertette a település történetét és emléklapokat adott át azoknak, akik sokat tettek Szepetnekért.
Vlasicsné Fischl Tímea polgármester köszönetet mondott a Mura Régió Európai Területi Társulásnak a pénzügyi támogatásért, valamint összefoglalta az elmúlt évek közös sikereit, a településen történt fejlesztéseket. Hangsúlyozta, mindez a nemzetiségek összefogásának köszönhető.
– Ahhoz, hogy ezeket az eredményeket elérjük, elsősorban rengeteg munkára, erős hitre és páratlan összefogásra volt szükség. Ennek gyümölcseként maradandó értékeket hoztunk létre a jelen és a jövő számára. Büszke vagyok arra, hogy épületeinket és közösségi tereinket nemcsak felújítjuk, hanem megpróbáljuk élettel megtölteni. Nem azt nézzük, ki melyik felekezthez vagy nemzetiséghez tartozik, hanem azt, hogy ki a szepetneki, és ki mit tesz Szepetnekért. A Magyarországon élő kisebbségek talán legfontosabb feladata az anyanyelv és hagyományaik ápolása. Kulturális közösségi rendezvényeik ahhoz járulnak hozzá, hogy értékeiket megőrizzék, anyanyelvüket gyakorolják és fejlesszék, erősítsék a nemzeti öntudatukat. A mai nap alkalmat ad arra, hogy bemutatkozzanak a helyi nemzetiségeink a sport, a kultúra és a gasztronómia területén – fogalmazott a polgármester.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.
A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.
Az Inkey családnak állítottak emléket.
Utoljára Tornyiszentmiklóson szolgált.
A Fidesz-KNDP polgármesterjelöltje kapta a több voksot.
A fejlesztések több száz millió forint értékben valósultak meg.
Csökken a horgászatra szánt tér.