A felújított és megszépült egészségház Muraszemenyén (Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)
Csaknem 85 millió forintból újult meg teljesen a négy települést kiszolgáló egészségház Muraszemenyén. Ebből mintegy ötmilliót az önkormányzatok álltak, a jelentős részt, 80 millió forintot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban két ütemben elnyert forrás biztosította. Az épületben a háziorvosi rendelő mellett védőnői szolgálat is működik, továbbá kialakítottak egy olyan közösségi teret, amely egészségügyi foglalkozások, előadások, tornák helyszíne lehet.
Stropka Józsefné, Muraszemenye polgármestere elmondta, az első ütemben igényelt támogatáshoz ráemelést kellett kérni az árak emelkedése miatt.
– Az építési költségek olyan mértékben emelkedtek, hogy költségnövekményi igényt kellett az önkormányzatnak benyújtania. További 26 millió forintra volt még szükség, s a forrásemelési kérelem kedvező elbírálásban részesült. De a rendelő üzemeltetésében résztvevő önkormányzatok, Kerkaszentkirály, Csörnyeföld, Szentmargitfalva saját költségvetéséből biztosított több mint ötmillió forintot. A beruházás összköltsége csaknem 85 millió forint volt. A felújított épületben megszüntettük a szolgálati lakást, itt kapott helyet a közösségi tér. A kivitelezés során válaszfalakat bontottak el, új falakat építettek fel, új bejáratokat alakítottak ki, a nyílászárókat korszerű, hőszigetelt üvegezésű ablakokra cserélték, a tetőhéjazatot, az ereszcsatornát kicserélték, az épület fűtésrendszerét teljesen átalakították, a kerekesszékkel történő közlekedés érdekében küszöb nélküli ajtók kerültek beépítésre. A régi vécék mérete és felszerelése sem volt megfelelő, ezért helyette akadálymentes vizesblokk kialakítására került sor, továbbá a világítás korszerűsítése is megtörtént- Az épülethez hozzáépítettek szélfogókat, ami megkönnyíti az épületbe való bejutást, a várótermek pedig csúszásmentes burkolatot kaptak – részletezte a polgármester.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő hangsúlyozta, a kormány elkötelezett a vidékfejlesztés ügyében, ennek és a gazdaság fejlődésének, a magyar emberek teljesítményének köszönhetően valósulhattak meg a legkisebb településeken is komoly fejlesztések az elmúlt években. Ezekhez a pénzt a TOP-os, a vidékfejlesztési és a belügyminisztériumi pályázatok forrásai, valamint a Magyar Falu Program biztosította. A politikus kiemelte, a kormány a jövőben is folytatja a vidék Magyarországának fejlesztését.
– A 2010 utáni kormány, a mi kormányunk azt mondta: a vidék Magyarországának, a falvakban élő embereknek joga van ahhoz, hogy hasonló minőségben tudják a mindennapjaimat élni, mint az a fejlettebb városokban lehetséges. Éppen ezért nagyon komoly forrásokat rendelt a falvakban élő emberek javára, ebben a térségben csak a vármegyei közgyűléstől elnyerhető TOP-os forrásból több mint tízmilliárd forint jutott – részletezte Cseresnyés Péter.
A képeken Dr. Bussay Dorottya háziorvos, Cseresnyés Péter és Stropka Józsefné (Fotó: Cseresnyés Péter sajtófotó)
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.