A harangláb melletti épületben kapott helyet az értéktár (Fotó: Zalakocka)
Átadták a helyi közösségnek a helyi értéktár múzeumot Szentkozmadombján. A harangláb melletti épületben őseik hagyatékát gyűjtötték össze a helyiek, különféle tárgyak, fotók, dokumentumok fedezhetők itt fel.
Az ünnepségen először Káli Erika, a helyi értéktár bizottság elnöke köszöntötte a megjelenteket, köztük Cseresnyés Pétert, a térség országgyűlési képviselőjét. Ezután Káli Lajos polgármester szólt az értéktár múzeum kialakításáról.
Tervezik az összegyűlt anyag digitalizálását (Fotó: Zalakocka)
Elmondta, hogy nagyon fontos számára és a helyi közösség számára egyaránt az a gyűjtemény, melyet sikerült összeállítani, ezáltal őseik megmaradnak emlékezetükben. Az értéktár múzeum kialakításában segítségükre volt egy Hungarikum pályázat, az ott elnyert 2 millió forint, amit másfél millió forint önerővel egészítettek ki. A polgármester arról is beszélt, hogy a múzeumnak helyet adó épületet is sikerült felújítani és úgy gondolták, itt helyezik el a gyűjteményt, hogy központi helyen legyen, mely mindenki számára elérhető. Hozzátette, hogy tervezik az összegyűlt anyag digitalizálását, illetve szívesen fogadják a további tárgyi emlékeket.
Cseresnyés Péter az ünnepségen arról beszélt, hogy a kis helyi közösség ezen gyűjteménye példaértékű, összekapcsolja a jelent a múlttal és a jövővel. A helyiek, elszármazottak, akik kötődnek a faluhoz, olyan személyes élményeket kapnak az emlékek kapcsán, amelyekkel a kötődésüket erősítik.
Cseresnyés Péter szerint az értéktár összekapcsolja a jelent a múlttal és a jövővel (Fotó: Zalakocka)
- A múlt megismerése nélkül nem lehet normális jövőt építeni – fogalmazott Cseresnyés Péter. - A múlt történéseiből tanulnunk kell, s a tapasztalatok alapján kell a privát életünk, a közösség, vagy az ország jövőjét építeni. Ehhez az ilyen kis gyűjteményeket is tanulmányozni kell.
Az országgyűlési képviselő arról is beszélt, hogy a helyi értékekre nem csak a helyiek kíváncsiak, az ide érkező turistáknak is kínálnak ezzel programot.
A múzeumot Nagy Tamás plébános áldotta meg, majd az érdeklődők megtekinthették a múzeumot. A program a faluházban ezután előadásokkal, zenés műsorral folytatódott.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.