A Fedák Kúriában mutatták be Mihovics József ötödik kötetét (Fotó: Kovácsné Deák Erzsébet)
A „Stipan Blažetin“ Horvát Művelődési Intézet, a „Blazsetin István“ Horvát Önkormányzat és a Croatica Kulturális, Információs és Kiadói Nonprofit Kft. szervezésében a tótszerdahelyi Fedák Kúriában mutatták be Mihovics József „Tengernyi nosztalgikus történet/Još sve naše ni propalo“ című könyvét.
A kötet Mihovics József ötödik könyve. A mostani mű kétnyelvű, magyar és horvát esszéket, útirajzokat és publicisztikai írásokat tartalmaz. A kötetről Blazsetin Bernadette, a Hrvatski glasnik hetilap újságírója beszélgetett a szerzővel.
- Mihovics Józsefet, a Zalai Hírlap egykori felelős szerkesztőjét, nyugalmazott újságíróját mindannyian ismerjük, nemcsak azért, mert újságíró volt, hanem azért is, mert itt született a szomszédban, Tótszentmártonban - vezette fel a diskurzust Blazsetin Bernadette. - Bár életútja megyénk székhelyére vitte, magyar napilap újságírójaként dolgozott, a horvátokkal, Horvátországgal soha nem szakította meg kapcsolatait.
Mihovics József a megyei napilap felelős szerkesztője volt (Fotó: Kovácsné Deák Erzsébet)
Mihovics József nyugdíjas korában sem hagyta el a tollat, aktívan alkot, a Zalai Hírlapban, a Hrvatski glasnikban jelennek meg írásai. Most a számára legkedveltebb témákban teljesedhet ki, ezek a horvát-magyar kapcsolatok, mindkét kultúrát átölelő témák, Horvátország szépsége. Így jelent meg már az ötödik könyve, amelyben útleírások, esszék, történetek, s egy kisregény is található horvát és magyar nyelven.
Éppen ezért minden könyvnek két címe is van, magyarul és horvátul is.
- Az írásokat négy, jól tagolt fejezetbe rendszerezte, az első fejezet A horvát múlt nagyjai címet viseli - folytatta Blazsetin Bernadette. - A második fejezet A „Varasdtól egészen az Adriai partokig” címet viseli, útleírások gyűjteménye. Gyönyörű helyek, városok, szigetek jelennek meg ebben a fejezetben, azon helyek, amelyeket az író maga is végigutazott, anyagot, információkat gyűjtve. A harmadik fejezet címe: Mi megyünk-e, vagy csak a felhők? Múlandóság, elmúlás, búcsúzás. A negyedik, s egyben utolsó fejezet címe: Családtörténet - családi önéletrajzi történet, életrajzi próza, melyen keresztül bepillantást nyerünk a Mura menti horvátok nyelvi, kulturális és vallási örökségének pillanataiba, hagyományaiba, szokásaiba.
A beszélgetést követően fellépett a „Pomurske žice“ Tamburazenekar és a Mura menti énekkarok tagjai. A rendezvény zárásaként Skrlinné Sákán Tímea igazgató mutatta be a Croatica eddig megjelent kiadványait.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.