Széleskörű összefogással rendezték meg a gasztrokulturális fesztivált (Fotó: Gergely Szilárd)
Szombaton a tótszentmártoni Prósza, bor és tambura fesztiválon a KUD Sumarton Egyesület csapata 60 liter aludttejből készített natúr és édes prószát. Ezen kívül szintén 60 kilogramm burgonyából készült a krumpliprósza.
Az eseményen Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő köszöntötte a megjelenteket. Beszédében méltatta a tótszentmártoni közösségek hozzáállását, hiszen ők mindannyian szívügyüknek érzik a tradícióik ápolását. Jó példával szolgálnak mindenki előtt, hiszen erős kapocs köti őket össze a mindennapokban is.
- Alapvetően igaz ez a többi Mura menti település horvát lakosságára is, akik őrzik hagyományaikat, kultúrájukat, s érzik identitásukat - fogalmazott Cseresnyés Péter. - A fesztivál által kínált menü kivételes: egy szelet prószához jó dél-zalai nedűt lehet elfogyasztani, mellé pedig a tamburamuzsika ad feltöltődést. Ilyenkor lehetőség nyílik a felhőtlen beszélgetésekre, mely talán mind közül a legnagyobb élményt jelentheti.
Mihovics József polgármester kiemelte: széleskörű összefogás szép eredménye a rendezvény, hiszen az önkormányzat mellett segített a KUD Sumarton Egyesület, a Szent Márton Borbarát Egyesület, a helyi és a vármegyei horvát nemzetiségi önkormányzat, illetve a Stipan Blažetin Horvát Művelődési Intézet.
Bene Csabát, a vármegyei közgyűlés alelnökét büszkeséggel töltötte el, hogy a horvátok milyen szeretettel és odaadással őrzik értékeiket, de közben a vendégszeretetük is lenyűgöző.
A KUD Sumarton Egyesület standjánál mindenki sürgött-forgott a tűzhelyek körül. Néhányan két serpenyőben egyszerre sütötték a fokhagymás, szalonnás, vagy épp natúr krumpliprószát. Eközben egy másik társaság a faluházban állította össze az édes aludttejes prószát, hogy aztán a sütőben aranybarnára süljön.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.