Cseresnyés Péter képviselő a gesztenyesütést is kipróbálta, mellette Szabó Tamás polgármester és Szabó Lilla, az egyesület elnöke (Fotó: Gergely Szilárd)
A hétvégén immár 15. alkalommal rendezték meg Galambokon a Gesztenyés Napot. A termelői piacon már délelőtt elkezdődtek a programok és a főzőcsapatok is munkához láttak.
Az ünnepélyes megnyitón elsőként Szabó Lilla, az Együtt Galambokért Egyesület elnöke köszöntötte a megjelenteket, majd Szabó Tamás polgármester elevenítette fel a rendezvény múltját. Mint mondta: lassan már két évtizede annak, hogy egy lelkes kis csapat nekivágott a galamboki hegyhátnak és pincéről pincére járva gesztenyét sütöttek. A társaság ekkor határozta el, hogy egész napos kulturális és gasztronómiai programot szervez a falunak. Később a szervezés jogát megkapta az önkormányzat, majd a múlt évtől az Együtt Galambokért Egyesület, melynek tagsága szintén komolyan vette a szervezést.
A Gesztenyés Nap mára a térség egyik legnagyobb rendezvényévé nőtte ki magát.
Mint a megnyitón elhangzott: a szervező egyesület az idén 1,8 millió forint pályázati összeget nyert, melyből különféle közösségi programokat, többek között a Gesztenyés Napot szervezték meg.
A rendezvényen tiszteletét tette Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője is, aki köszöntőjében a hagyományok ápolásának fontosságára, illetve ezek továbbadására hívta fel a figyelmet. Mint rámutatott:
a következő generáció nem nőhet fel gyökértelenül, minden fiatal számára fontos, hogy tudja, miként éltek szülei, nagyszülei.
A finom ételek és a gesztenyés finomságok mellett kulturális bemutatókra is sor került, a színpadon egymást váltották a művészeti csoportok. Fellépett többek között a Mamik Énekkar, a Mura Dance Tánccsoport, a Magic Ritmo Tánccsoport, a Galamboki Hagyományőrző Énekkar és a helyi óvodások és iskolások is műsort adtak, este pedig Vastag Csaba adott koncertet.
Elkezdődött a kiváló minőségű fenyőfák kitermelése Dél-Zalában.
A Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúra útvonalán, Zalaújlak térségében az erdőgazdaság fakitermelési munkát végez, a munkavégzés időszakosan veszélyhelyzetet okozhat a túraútvonalon.
A beszerzett eszközök a közterületek gondozását, rendben tartását, illetve a rendezvények lebonyolítását, hangosítását segítik.
Négy éve indult a Magyar Falu Program, azóta csak a pályázati kiírásokon keresztül több mint 300 milliárd forintot biztosítottak több mint 30 ezer nyertesnek.
Több mint 3 kilométer hosszban épült meg az új kerékpárút Kerkateskánd, Lovászi és Tornyiszentmiklós között, melyet szerdán avattak fel.
A hagyományos rendezvényen volt kulturális műsor, az óvodásokkal és a tótszerdahelyi iskolásokkal pedig lámpás járást is tartottak a Szent Márton szoborhoz.
Jó hangulatban telt el szombaton Nagybakónakon a szépkorúak számára szervezett rendezvény, melyen a diákok műsora mellett zenés és táncos fellépők is szórakoztatták az ünnepelteket.
A településen az alapfeladatokon túl számos erőfeszítést tesznek az idősekért.
A településen szombaton köszöntötték az időseket és a felújított kultúrházat is felavatták.
A küldöttséget Cseresnyés Péter, Nagykanizsa és a térség országgyűlési képviselője fogadta.
Lovásziban is ünnepséget szerveztek az idősek tiszteletére, a köszöntők mellett kulturális műsor és vendéglátás is várta őket az Olajbányász Művelődési Házban.
Idősek napi ünnepséget tartottak Molnáriban.