A megújult hivatal előtt Cseresnyés Péter (balról), Laskai Béla polgármester és Bene Csaba (Fotó: Gergely Szilárd)
Az óvoda, az orvosi rendelő és az Inkey kastély után a közös önkormányzati hivatal épülete is megújult a dél-zalai településen. Az energetikai modernizáción átesett épület ünnepélyes avatását csütörtökön tartották.
Mint azt Laskai Béla polgármester elmondta: az önkormányzat sikerrel pályázott a TOP Plusz keret forrására, így 50,1 millió forintos vissza nem térítendő támogatást nyertek.
- Az energiahatékonyságot célzó beruházás keretében kicserélték a külső nyílászárókat, napelemes rendszer került kialakításra, megvalósult a külső és belső akadálymentesítést, valamint a világítási rendszert is sikerült modernizálni - sorolta Laskai Béla polgármester, aki hozzátette: az energetikai korszerűsítés eredményeként csökkennek a működtetés költségei, s nem utolsó sorban a hivatalban dolgozók is kedvezőbb körülmények között végezhetik munkájukat. - A projekt továbbá hozzájárul a környezeti fenntarthatósághoz is, hiszen a korszerűsítés által az épület CO2 kibocsátása is csökken - hangsúlyozta a település vezetője.
Az avatáson részt vett Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke is, aki üdvözölte a beruházást. Mint mondta: manapság egyre fontosabb, hogy ésszerűen használjuk fel az energiát, éppen ezért a takarékosságot célzó megoldásokba érdemes pénzt fektetni. Az alelnök egyúttal arra is emlékeztetett, hogy az elnyert támogatás elvileg uniós forrásból lett finanszírozva, ám a tényleges pénzt a magyar kormány előlegezte meg.
Energetikai modernizáción esett át az épület (Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy az Orbán-kormányok az elmúlt 10 évben nagy hangsúlyt fektettek a vidék fejlesztésére. A rendelkezésre álló források egy részét ráadásul a vármegyei közgyűlésekhez delegálta a kormány, hiszen helyben sokkal pontosabban tudják, hogy milyen fejlesztésre van szüksége egy-egy településnek.
- Ez a mostani beruházás is beleillik azok sorába, melyek már korábban megvalósultak Nagyrécsén, hiszen az elmúlt időszakban a közintézmények mellett a közlekedési infrastruktúra is megújult a településen - mondta a képviselő, aki jelezte: ez utóbbiakhoz a Magyar Falu Program és a Belügyminisztérium által kiírt pályázatokat tudta felhasználni az önkormányzat. - Jómagam gratulálok az önkormányzatnak, hogy az elmúlt időszakban sikerült jól felhasználni a forrásokat, melynek összege eléri immár a több száz millió forintot - fogalmazott Cseresnyés Péter.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.