A képen balról Döklen János, Czigány Ferenc, hátul Mátai Péter, Mátai György polgárőrök, elöl Káli Kálmánné, Borbélyné Kovács Erika és Nyakas István (Fotó: Zalakocka)
A helyi iskolások és a férfi nótakör adott karácsonyi műsort a napokban Gutorföldén, ahol az ünnepség keretében átadták az idei Gutorföldéért-díjakat is.
Nyakas István polgármester elmondta, hogy 2017-ben döntött az önkormányzat arról, hogy létrehozza a Gutorföldéért-díjat, mellyel azoknak a személyeknek, szervezeteknek a munkáját ismerik el, akik sokat tették a településért.
Posztumusz díjat kapott Káli Kálmán, a település első, 1990-ben szabadon választott polgármestere. A díjat özvegye, Káli Kálmánné vette át. Kitüntették a Gutorfölde Polgárőr Egyesületet, amelynek tagjai Gutorföldén, Csertalakoson és Szentpéterföldén látnak el feladatot 1994 óta. Díjat adományozott az önkormányzat a Szoldinger pedagógus házaspárnak is, Szoldinger Istvánné Lengyel Ibolya tanítónak és férjének, Szoldinger Istvánnak. Mindketten évtizedeken át végezték az oktató-nevelő munkát pedagógusként Gutorföldén, illetve Szentpéterföldén. A házaspár már nem a községben él, a kettejük díját Borbélyné Kovács Erika, az iskola igazgatója vette át.
A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban.
Az önkormányzati ciklus alatt közel 200 millió forint támogatás érkezett a településre.
A „miseút” a település két részét köti össze, az egyik falurészből ezen a járdán át közelítik meg a helyiek a templomot.
Jelentősen javítja a közlekedési feltételeket az újonnan elkészült járda.
A beruházásösztönzési stratégia fókuszában a délnyugati térség.
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására.
Lassan húsz éve, hogy életre hívták az akkor még borfesztivált Tótszentmártonban.
A Horvát Köztársaság államiságát ünnepelték Semjénházán.
Az Inkey családnak állítottak emléket.
Utoljára Tornyiszentmiklóson szolgált.
A Fidesz-KNDP polgármesterjelöltje kapta a több voksot.