A képen a szervezők, jobbra Vida László, balra Kardos Ferenc Forrás: Zalakocka
A Mozgáskorlátozottak Nagykanizsa és Vidéke Egyesülete és a Vakok és Gyengénlátók Zala Megyei Egyesülete közös szervezésű programját ez alkalommal Letenyén, a Madárvilág Ökocentrum épületében rendezték meg. A FÉNY nap célja, hogy a különböző fogyatékkal élők is megismerhessék egymást, sorsukat bemutathassák egymásnak.
Az eseményen Vida László, Letenye polgármester is köszöntötte a résztvevőket.
A programon a Mozgáskorlátozottak Nagykanizsa és Vidéke Egyesületének elnöke, Kardos Ferenc elmondta, hogy Dél-Zalában körülbelül 4-5 ezer fő él fogyatékkal. Ebből a mintegy 5-600 fő a mozgáskorlátozottak száma. Az egyesületnek hat csoportja működik, a nagykanizsai mellett Beleznán, Szentliszlón, Murakeresztúron, Zalakaroson és Letenyén. A FÉNY Nap azért került Letenyére, mert egyrészt itt régen volt nyilvános rendezvényük, másrészt az utóbbi időben a városban aktívabbá vált a közösség, illetve a csoportvezető, Bedőcs Attila, a város alpolgármestere, így az önkormányzattal is közvetlenebbé vált a kapcsolatuk.
A program további részében kerekasztal-megbeszélés zajlott az akadálymentesítésről, majd Farkas (Igric) Tibor zenés előadása következett, illetve speciális segédeszközöket is bemutattak.
2026. március 14-től két tó is újra nyitva állnak a horgászok előtt!
Szombaton rendezték meg a Letenyei & Muramenti Kulturális és Disznótoros Rendezvényt a dél-zalai városban.
A Letenyei & Muramenti Kulturális és Disznótoros Rendezvény a szépkorúak vezetésével elnevezésű programot szombaton tartják Letenyén.
3D mérnöki tervezéssel készülnek az új szerkezetek.
Az intézmény idén hagyományteremtő szándékkal hívta életre a Schmidt Egon előtt tisztelgő művészeti versenyt, amely nemcsak a tehetségről, hanem a természet iránti alázatról is szólt.
Páka önkormányzata két pályázaton is sikeresen szerepelt, erről nemrég Kása Ádám polgármester számolt be.
Birkózó teremmel bővült a gutorföldei iskola, az egyik tanteremből alakították ki a birkózó helyet.
Maskarába öltözött kicsik és nagyok színesítették a rendezvényt, az önkéntes segítők ez alkalomra 220 darab fánkot sütöttek.
A Gyógy- és Termálvilág február 19-től ismét kiegészítő jeggyel látogatható.
A szakmai programot a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) szervezte.
A tótszentmártoni ünnepség nemcsak köszöntés volt, hanem egyfajta visszajelzés is: a település számít az idősekre, és fontosnak tartja, hogy érezzék, munkájuk és életútjuk értéket jelent a közösség számára.