A járatok csak nyitott kocsikkal közlekednek, így garantált a különleges élmény: a gímbikák bőgése közvetlen közelről (A kép forrása: Zalaerdő Fb-oldala)
Szarvasbőgés-hallgató járatokat indít a Zalaerdő. A gímszarvasok nászát hirdető jellegzetes szarvasbőgés az őszi szezon egyik legérdekesebb programja lehet a természetbarátok számára.
A Csömödéri Állami Erdei Vasút dízelmozdonyos járata szeptember 12-én és 19-én 18 órakor indul Lentiből, 18.45-kor érkezik Zajdára, ahonnan 19.45-kor indul vissza Lentibe. A járatok csak nyitott kocsikkal közlekednek, így garantált a különleges élmény: a gímbikák bőgése közvetlen közelről.
Kérik az utasokat, hogy amíg a szerelvény Zajdánál időzik, maradjanak a vonat közvetlen közelében, mobiltelefonjaikat némítsák le és csendben figyeljék a szarvasok bőgését. A részvételt 6 éves kor felett javasolják.
Ma zárul Tarnaörsön a finn Mikulás idei magyarországi körútja.
December 6-án Harry Potter Varázsvilág-kvízre várják az érdeklődőket délután 14 órától a könyvtárban.
A busz beszerzése az utóbbi hónapokban vált különösen is sürgetővé, mivel a falugondnoki szolgálatot segítő, korábbi, 2003-as évjáratú Opel személygépkocsi elhasználódott.
Harminc püspöki évért adott hálát Márfi Gyula érsek.
A kínálat: irodalom, jótékonyság, adventi zene.
Murakeresztúron három pályázati forrás bevonásával váltották valóra a település legjobban várt fejlesztését.
Szombatonként tartják a városi adventi gyertyagyújtást, melyen a település intézményeinek növendékei adnak majd ünnepi műsort.
Advent első vasárnapjához közeledve Letenye is ünnepi díszbe öltözik.
Páka és Kányavár önkormányzatainak beruházásait avatták fel szerdán délelőtt, a települések újabb fejlesztései a Versenyképes Járások Programban valósultak meg.
A vadászat érinti a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonalát is.
Nemrégiben ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját a Tótszerdahelyi Zrínyi Katarina Horvát Általános Iskola.
A rendezvény nemcsak lelki feltöltődést, hanem kézzelfogható segítséget is hozott egy család számára.
Az idősek napja nem csupán ünnep volt, hanem a generációk közötti tisztelet és szeretet megnyilvánulása is – egy olyan esemény, ahol minden szó, mosoly és dallam a településen élő idős emberek megbecsülésének, szeretetének melegét hordozta.
A Zrínyi Kadétok közössége ezzel az eseménnyel új korszakot nyitott a hagyományőrzésben: a murakeresztúri központ a jövőben a zalai és vasi vitézi közösségek egyik bázisává válhat.
Immár 19. alkalommal került sor a rendezvényre, amelyen ezúttal 12 horvát nemzetiségi kórus, énekkar, tamburazenekar, illetve tánccsoport lépett fel.
Jánosi Ferenc helytörténeti kutató, író mutatta be legújabb könyvét a közönségnek, melynek címe a Kerkának kanyarulatában.