Az ünnepségen külön köszöntötték a jelenlévő legidősebb hölgyet és urat, Fülöp Györgyöt és Fülöp Györgynét (Fotó: Zalakocka)
Október első péntekjén Lovászi önkormányzata szervezett programot az idősek napja alkalmából. Az ünnepségen többen is köszöntötték a szép számban megjelenteket.
Jánosi Zsuzsanna, Lovászi polgármestere felidézte a községben idén megtartott programokat, a jeles ünnepeket, szólt a közösség összetartásáról, illetve köszönetet mondott többeknek, civil szervezeteknek a rendezvények szervezéséért és a közösség támogatásáért. Elmondta azt is, hogy
idén már hat kisgyermek született Lovásziban, október 1-től pedig mini bölcsőde működik a faluban.
Ezután Pácsonyi Imre, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke szólt arról, hogy a fiatalabb korosztály tagjai fordítsanak figyelmet az idősekre.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő: szép gesztus és főhajtás minden ilyen ünnepség, amit most Lovásziban szerveztek, de így tesznek ebben az időszakban Dél-Zala más településein is (Fotó: Zalakocka)
Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője is részt vett a lovászi ünnepségen. A politikus arra hívta fel a figyelmet, hogy az ilyen ünnepségek jó alkalmat nyújtanak arra, hogy a mindenkori fiatalabb generáció köszönetet mondjon az időseknek azért, amit megtettek annak érdekében, hogy a település azt a képet, közösségi erőt tudja felmutatni, ami ma megvan a saját ünnepeivel, hagyományaival.
Az idősektől kapott értékeket, tapasztalatot, bölcsességet – hangsúlyozta – meg kell becsülni, mert megismételhetetlen lehetőség.
Az idősek napján a helyi általános iskola diákjai adtak műsort, majd a zalaegerszegi Hevesi-színház művészei énekeltek slágereket. Az ünnepségen külön köszöntötték a jelenlévő legidősebb hölgyet és urat, ez alkalommal Fülöp Györgyöt és Fülöp Györgynét, nekik Cseresnyés Péter és Pácsonyi Imre adtak át ajándékot.
Ma zárul Tarnaörsön a finn Mikulás idei magyarországi körútja.
December 6-án Harry Potter Varázsvilág-kvízre várják az érdeklődőket délután 14 órától a könyvtárban.
A busz beszerzése az utóbbi hónapokban vált különösen is sürgetővé, mivel a falugondnoki szolgálatot segítő, korábbi, 2003-as évjáratú Opel személygépkocsi elhasználódott.
Harminc püspöki évért adott hálát Márfi Gyula érsek.
A kínálat: irodalom, jótékonyság, adventi zene.
Murakeresztúron három pályázati forrás bevonásával váltották valóra a település legjobban várt fejlesztését.
Szombatonként tartják a városi adventi gyertyagyújtást, melyen a település intézményeinek növendékei adnak majd ünnepi műsort.
Advent első vasárnapjához közeledve Letenye is ünnepi díszbe öltözik.
Páka és Kányavár önkormányzatainak beruházásait avatták fel szerdán délelőtt, a települések újabb fejlesztései a Versenyképes Járások Programban valósultak meg.
A vadászat érinti a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonalát is.
Nemrégiben ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját a Tótszerdahelyi Zrínyi Katarina Horvát Általános Iskola.
A rendezvény nemcsak lelki feltöltődést, hanem kézzelfogható segítséget is hozott egy család számára.
Az idősek napja nem csupán ünnep volt, hanem a generációk közötti tisztelet és szeretet megnyilvánulása is – egy olyan esemény, ahol minden szó, mosoly és dallam a településen élő idős emberek megbecsülésének, szeretetének melegét hordozta.
A Zrínyi Kadétok közössége ezzel az eseménnyel új korszakot nyitott a hagyományőrzésben: a murakeresztúri központ a jövőben a zalai és vasi vitézi közösségek egyik bázisává válhat.
Immár 19. alkalommal került sor a rendezvényre, amelyen ezúttal 12 horvát nemzetiségi kórus, énekkar, tamburazenekar, illetve tánccsoport lépett fel.
Jánosi Ferenc helytörténeti kutató, író mutatta be legújabb könyvét a közönségnek, melynek címe a Kerkának kanyarulatában.