Pákán a haranglábat és a közös önkormányzati hivatal melletti közparkot is rendbe tették (Fotó: Zalakocka)
Páka és Kányavár önkormányzatainak beruházásait avatták fel szerdán délelőtt, a települések újabb fejlesztései a Versenyképes Járások Programban valósultak meg. A pákai közös önkormányzat 5 települése - Páka, Nova, Kányavár, Ortaháza és Pördefölde - a program első körében mintegy 28 millió forintból gazdálkodhatott.
Kányaváron Bertalan Tibor polgármester elmondta, hogy 5,6 millió forintot használhattak fel a faluközpont megújítására, a faluház külső falainak, fafelületeinek, térkőburkolatainak megújítására és a kerítés festésére költötték, illetve ebből az összegből a harangláb karbantartását is elvégezték.
Pákán Kása Ádám polgármester arról tájékoztatott, hogy felújították a dömeföldi településrészben a haranglábat, valamint a közös önkormányzati hivatal melletti közparkot is rendbe tették, elvégezték a tereprendezést és új növényeket ültettek, s ezzel a lakosok számára kedvelt hellyé tették. A következő cél az egészségház felújítása.
Kreatívak a polgármesterek
Az eseményen részt vett Czunyiné dr. Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára, aki arról beszélt, hogy egy éve indították el a Versenyképes Járások Programot. A kormány ebben a programban
valamennyi járásra 250 millió forint támogatást biztosít, a megyei jogú városok esetében pedig 500 millió forintot.
Kányaváron a Versenyképes Járások Program keretében a faluközpont újult meg (Fotó: Zalakocka)
A program célja a közös gondolkodás volt, s mint azt az államtitkár elmondta: tapasztalatai szerint az elképzelés működik, a polgármesterek kreatívan, a településükre és a közös feladatokra koncentrálnak alkotnak fejlesztési célokat. Továbbá a gyors végrehajtás is megtörtént, hiszen több projekt is megvalósult már.
Tízmilliárdos támogatás érkezett Dél-Zalába
Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője szerint a dél-zalai falvak is jelentős eredményeket tudnak felmutatni fejlesztésben és lélekmegtartó erőben is az utóbbi évek munkájának köszönhetően. Kiemelte, hogy tízmilliárdos nagyságrendben újultak meg utak, közintézmények a kormány 2010 után indított vidékpolitikájának eredményeként és folyamatosan dolgoznak azon, hogy a korábban elhanyagolt alsóbbrendű utak helyreállítása is megtörténjen. Arról is beszélt Cseresnyés Péter, hogy a Versenyképes Járások Program egyik fontos célja volt, hogy a legkisebb települések is jussanak hozzá támogatáshoz és az igényeket helyben határozzák meg.
Az átadó ünnepségen részt vett Bata Hajnalka, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke is.
A nyitásig folyamatosan zajlanak a karbantartási és előkészítési munkálatok, hogy a vendégeket rendezett környezet és biztonságos szolgáltatások várják a szezon kezdetén.
Tervszerűen halad a szentélymennyezet restaurálása.
A programot a Nemespátró Községért Közalapítvány szervezte, amely hagyományosan minden évben nyár elején rendez közösségi kirándulást a lakosság számára.
Szavazz te is a dél-zalai fotós képére a „Településed legszebb pontja” fotópályázaton!
A csaknem 1,4 milliárd forintos beruházás hét határ menti települést kapcsol össze, javítva a helyiek közlekedési lehetőségeit és erősítve a térség turisztikai vonzerejét.
A Szentpéterfölde kör lett az Év Kerékpárútja 2026 egyik győztese.
A korlát elsősorban az idősebbek és a mozgásukban korlátozottabb látogatók számára jelent segítséget, biztonságosabbá téve a lépcsőn való közlekedést a temetőbe érkezéskor.
Megjelentek a borvidéken a fitoplazmát terjesztő amerikai szőlőkabóca lárvái.
A polgármesterek és önkormányzati vezetők jelentős felelősséget viselnek, miközben gyakran korlátozott erőforrások mellett kell működtetniük településeiket.
Vizsgálat indult a szennyezés tisztázására.
Az iskolaépület korszerűsítése is folytatódik. A 2026-os program keretében elnyert 33 millió forintos támogatásból a nyári időszakban megújul az általános iskola homlokzata. A tervek szerint festésre és több külső elem felújítására is sor kerül.