Murafölde - 2026. április 29., Szerda
#Várfalvi Tibor #Nagyrécse #polgármester #képviselő-testület

Elkezdődött a helyezkedés: a képviselők lemondásra szólították fel Nagyrécse polgármesterét

Elkezdődött a helyezkedés: a képviselők lemondásra szólították fel Nagyrécse polgármesterét

Várfalvi Tibor:„A választóimat nem hagyom cserben, minden itt élő lakosért dolgozom” Fotó: Facebook

Komoly politikai feszültség alakult ki Nagyrécsén: a helyi képviselő-testület lemondásra szólította fel Várfalvi Tibor polgármestert. Az indítvány hátterében a 2026-os országgyűlési választási kampány áll, amely során a településvezető nyíltan kiállt a Fidesz–KDNP mellett, és a lakosságot is arra buzdította, hogy Cseresnyés Péterre és Orbán Viktorra szavazzanak.

A testület döntése nyomán a polgármester közösségi oldalán reagált. Mint írta, a felszólítást tudomásul vette, ugyanakkor nem kíván lemondani tisztségéről. Álláspontja szerint megbízatása közvetlen választói felhatalmazáson alapul, amelyet 2024 júniusában a szavazók közel 60 százalékának támogatásával nyert el, mandátuma pedig 2029 októberéig szól.

„A választóimat nem hagyom cserben, minden itt élő lakosért dolgozom” – fogalmazott Várfalvi Tibor, aki szerint a kialakult helyzet nem a település érdekeit szolgálja, sőt veszélyeztetheti a folyamatban lévő fejlesztések és a megkezdett munka folytonosságát.

A polgármester hangsúlyozta: kötelességének érzi Nagyrécse működésének biztosítását, és ezt a feladatot továbbra is ellátja. Kiemelte, hogy az önkormányzat és az intézmények működése stabil, munkatársai számíthatnak rá, és a település irányításához elengedhetetlen a kiszámítható működési keretek fenntartása.

A konfliktus azonban ezzel nem zárult le. A képviselő-testület – miután a polgármester jelezte, hogy nem mond le – az önkormányzat szervezeti és működési szabályzatának (SZMSZ) módosítását kezdeményezte. Ennek keretében Várfalvi Tibor jogköreinek szűkítése is napirendre kerülhet.

A polgármester ugyanakkor jelezte: nyitott minden törvényes keretek között zajló egyeztetésre, amely a település érdekeit szolgálja. Mint fogalmazott, bízik abban, hogy a jövőben a közös munka ismét Nagyrécse fejlődését helyezi előtérbe.

Azt csak halkan jegyezzük meg: furcsa a testület lépése, miközben Nagyrécse élvezte az Orbán-kormány bizalmát, ami megmutatkozott a településre érkező támogatások mértékében is. Márpedig ez azt jelenti, hogy a polgármester jól lobbizott.

Azt pedig miért ne tehette volna meg, hogy a települést támogató politikai erő jelöltjeire történő voksolásra biztat, ha így látta jónak? 

Még érdekes lehet ...


2026. június 15., Hétfő

Hamarosan nyit a Letenyei Strand és Termálfürdő

A nyitásig folyamatosan zajlanak a karbantartási és előkészítési munkálatok, hogy a vendégeket rendezett környezet és biztonságos szolgáltatások várják a szezon kezdetén.


2026. június 12., Péntek

Látványos eredmények a gelsei templom felújításánál

Tervszerűen halad a szentélymennyezet restaurálása.


2026. június 09., Kedd

Szigligettől Keszthelyig: kirándultak a nemespátróiak

A programot a Nemespátró Községért Közalapítvány szervezte, amely hagyományosan minden évben nyár elején rendez közösségi kirándulást a lakosság számára.


2026. június 08., Hétfő

A fityeházi gólyafészek is versenyben van

Szavazz te is a dél-zalai fotós képére a „Településed legszebb pontja” fotópályázaton!


2026. június 05., Péntek

Zala Kétkeréken: 25 kilométernyi új kerékpáros útvonal épül a határ mentén

A csaknem 1,4 milliárd forintos beruházás hét határ menti települést kapcsol össze, javítva a helyiek közlekedési lehetőségeit és erősítve a térség turisztikai vonzerejét.


2026. június 03., Szerda

Történelmi siker Zalának

A Szentpéterfölde kör lett az Év Kerékpárútja 2026 egyik győztese.


2026. május 31., Vasárnap

Lakossági kérés nyomán új korlát segíti a temetőlátogatókat

A korlát elsősorban az idősebbek és a mozgásukban korlátozottabb látogatók számára jelent segítséget, biztonságosabbá téve a lépcsőn való közlekedést a temetőbe érkezéskor.


2026. május 30., Szombat

Szőlőbirtokosok: most kell nagyon figyelnetek!

Megjelentek a borvidéken a fitoplazmát terjesztő amerikai szőlőkabóca lárvái.


2026. május 28., Csütörtök

Bata Hajnalka: megbecsülést a polgármestereknek! +Képgaléria

A polgármesterek és önkormányzati vezetők jelentős felelősséget viselnek, miközben gyakran korlátozott erőforrások mellett kell működtetniük településeiket.


Letenye is érintett az azbesztgyanús kőzúzalék ügyében?

Vizsgálat indult a szennyezés tisztázására.


2026. május 26., Kedd

Új utak, iskolafelújítás és LED-es közvilágítás – több fejlesztés is megvalósult Becsehelyen

Az iskolaépület korszerűsítése is folytatódik. A 2026-os program keretében elnyert 33 millió forintos támogatásból a nyári időszakban megújul az általános iskola homlokzata. A tervek szerint festésre és több külső elem felújítására is sor kerül.

+