Murafölde - 2026. május 19., Kedd
#Nagyrécse #Várfalvi Tibor #képviselő-testület #önfeloszlatás

Feloszlatta magát a nagyrécsei képviselő-testület, Várfalvi Tibor nem hátrál meg

Feloszlatta magát a nagyrécsei képviselő-testület, Várfalvi Tibor nem hátrál meg

Várfalvi Tibor polgármester Forrás: Facebook

Egyhangú döntéssel oszlatta fel magát Nagyrécse képviselő-testülete, miután korábban lemondásra szólították fel Várfalvi Tibor polgármestert. A település vezetője jelezte: nem mond le, és az időközi választáson ismét elindul a polgármesteri tisztségért.

Rendkívüli fordulat történt Nagyrécse közéletében: a helyi képviselő-testület hétfői ülésén úgy döntött, hogy feloszlatja magát. Az önfeloszlatás miatt a településen időközi önkormányzati választást kell kiírni, amelyet a helyi választási bizottságnak 120 napon belül le kell bonyolítania.

A döntés előzménye, hogy a képviselők már áprilisban lemondásra szólították fel Várfalvi Tibor polgármestert. A településvezető azonban akkor egyértelművé tette: nem kíván távozni posztjáról.

A hétfői ülésen ezért a képviselők a polgármester jogköreinek csökkentése mellett végül az önfeloszlatásról határoztak.

Várfalvi Tibor a Zalakockának nyilatkozva hangsúlyozta, hogy a testület egyhangúlag támogatta a feloszlatást. A településvezető azt is bejelentette, hogy az időközi választáson ismét indulni kíván a polgármesteri tisztségért.

– Esküt tettem: tisztségemből eredő feladataimat Nagyrécse fejlődésének előmozdítása érdekében lelkiismeretesen teljesítem – mondta a Zalakockának.

A képviselők az országggyűlési választás eredményét követően szólították fel távozásra a polgármestert, aki politikai okokat vél a háttérben. Ami nem véletlen: akkor nem titkoltan az indítvány hátterében a 2026-os országgyűlési választási kampány állt, amely során a településvezető nyíltan kiállt a Fidesz–KDNP mellett, és a lakosságot is arra buzdította, hogy Cseresnyés Péterre és Orbán Viktorra szavazzanak.

Utóbb a képviselők ezt már cáfolták.

Még érdekes lehet ...


2026. június 15., Hétfő

Hamarosan nyit a Letenyei Strand és Termálfürdő

A nyitásig folyamatosan zajlanak a karbantartási és előkészítési munkálatok, hogy a vendégeket rendezett környezet és biztonságos szolgáltatások várják a szezon kezdetén.


2026. június 12., Péntek

Látványos eredmények a gelsei templom felújításánál

Tervszerűen halad a szentélymennyezet restaurálása.


2026. június 09., Kedd

Szigligettől Keszthelyig: kirándultak a nemespátróiak

A programot a Nemespátró Községért Közalapítvány szervezte, amely hagyományosan minden évben nyár elején rendez közösségi kirándulást a lakosság számára.


2026. június 08., Hétfő

A fityeházi gólyafészek is versenyben van

Szavazz te is a dél-zalai fotós képére a „Településed legszebb pontja” fotópályázaton!


2026. június 05., Péntek

Zala Kétkeréken: 25 kilométernyi új kerékpáros útvonal épül a határ mentén

A csaknem 1,4 milliárd forintos beruházás hét határ menti települést kapcsol össze, javítva a helyiek közlekedési lehetőségeit és erősítve a térség turisztikai vonzerejét.


2026. június 03., Szerda

Történelmi siker Zalának

A Szentpéterfölde kör lett az Év Kerékpárútja 2026 egyik győztese.


2026. május 31., Vasárnap

Lakossági kérés nyomán új korlát segíti a temetőlátogatókat

A korlát elsősorban az idősebbek és a mozgásukban korlátozottabb látogatók számára jelent segítséget, biztonságosabbá téve a lépcsőn való közlekedést a temetőbe érkezéskor.


2026. május 30., Szombat

Szőlőbirtokosok: most kell nagyon figyelnetek!

Megjelentek a borvidéken a fitoplazmát terjesztő amerikai szőlőkabóca lárvái.


2026. május 28., Csütörtök

Bata Hajnalka: megbecsülést a polgármestereknek! +Képgaléria

A polgármesterek és önkormányzati vezetők jelentős felelősséget viselnek, miközben gyakran korlátozott erőforrások mellett kell működtetniük településeiket.


Letenye is érintett az azbesztgyanús kőzúzalék ügyében?

Vizsgálat indult a szennyezés tisztázására.


2026. május 26., Kedd

Új utak, iskolafelújítás és LED-es közvilágítás – több fejlesztés is megvalósult Becsehelyen

Az iskolaépület korszerűsítése is folytatódik. A 2026-os program keretében elnyert 33 millió forintos támogatásból a nyári időszakban megújul az általános iskola homlokzata. A tervek szerint festésre és több külső elem felújítására is sor kerül.

+