Donald Trump amerikai elnök és vendége, Orbán Viktor miniszterelnök a washingtoni Fehér Ház Roosevelt-termében 2019. május 13-án (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy támogatásomról biztosíthattam a magyar miniszterelnököt, aki hatalmas választási diadalt aratott” – mondta Donald Trump a CPAC Hungarynek küldött videóüzenetében. A korábbi amerikai elnök kifejtette, hogy az a feladatunk, hogy szembenézzünk azzal a rengeteg gonddal, amely ma a világot – és az USA-t is – fenyegeti.
Videóüzenetben mondott köszönetet az Alapjogokért Központnak és az Amerikai Konzervatív Uniónak Donald Trump. A korábbi amerikai elnök felhívta a figyelmet arra, hogy a konzervatív közösségre óriási feladat hárul, hiszen közös értékeinket össztűz alatt tartja a globalista baloldal.
„Mi mindnyájan közel állunk Orbán Viktorhoz, aki egy nagyszerű vezetőként nemrég hatalmas választási diadalt aratott” – hangsúlyozta üzenetében Donald Trump. Mint kifejtette, nagy megtiszteltetés volt számára, hogy támogatásáról biztosíthatta a magyar miniszterelnököt, megjegyezve, hogy ez azért szokatlan, mert a figyelme az 50 amerikai államra irányul, ám ezúttal távolabbra is nézett.
Ezt csupán azért tette, mert Orbán Viktor valóban egy jó ember és páratlan munkát végez a hazájáért
– emelte ki Trump. A volt elnök értékelése szerint „az a feladatunk, hogy szembenézzünk azzal a rengeteg gonddal, amely ma a világot – és az USA-t is – fenyegeti. A szocializmussal, sőt a kommunizmussal is, ha alaposan meggondoljuk”.
Nagy megtiszteltetés, hogy önökkel lehetek, dolgozzanak és harcoljanak – zárta üzenetét Donald Trump.
(Forrás: hirado.hu)
Az Európai Unió tagországainak vezetői megállapodtak Ukrajna és Moldova tagjelölt státuszának megadásáról.
Emilia-Romagna tartomány válsághelyzetet hirdetett a rendkívüli aszály miatt.
Nehéz biztosítani az ukrán olajtermékek logisztikáját is, ezért van belőlük hiány a belső piacon.
Rendkívüli intézkedéseket jelentett be Németország a gázfogyasztás csökkentésére.
A kormánypártnak a következő öt évben 246 helye lesz az 577 fős nemzetgyűlésben, ahol eddig 345 képviselővel rendelkezett.
Hét civil holttestét találták meg Mirocke falu közelében, sokuk „megkötött kézzel és átlőtt térdekkel” feküdt – közölte Andrij Nyebitov kijevi rendőrfőnök.
A porig rombolt kikötővárosban eddig is borzasztó körülmények között próbáltak túlélni a még ott rekedtek.
A világon is a második leghosszabb egyszavas helységnév.
Négynapos, nagyszabású rendezvénysorozattal ünneplik csütörtöktől az Egyesült Királyságban II. Erzsébet királynő platinajubileumát, vagyis trónra lépésének 70. évfordulóját.
Marine Le Pen elismeréssel szólt a Magyarországon bevezetett extraprofitadók rendszeréről.
A legnépszerűbb környék továbbra is Bologna, míg a legdrágább Lucca tartománya.
Finnország és Svédország benyújtotta hivatalos csatlakozási kérelmét a NATO-hoz