Vajon mi akadt a horogra? (Fotó: Gergely Szilárd)
Évadzáró versenyt rendezett a Nagykanizsai Szúnyog Horgász Egyesület. A feeder kupán több mint harmincan várták a nagy kapást vasárnap a Csónakázó-tónál. A szervezet Facebook-oldala szerint női és ifi korú résztvevők is versenybe szálltak, és összesen 75600 grammnyi halat fogtak.
A versenyzők festői környezetben hódoltak szenvedélyüknek (Fotó: Gergely Szilárd)
Az első helyezett Neimaier László (9770 gramm) lett, győzelméhez nagyban hozzájárult egy 8710 grammos ponty. Második helyen Nagy Tibor (9480 gramm) végzett, a harmadik pedig Stepán Tibor (4510 gramm) lett.
Kerékpáros utánpótlás-, és családi napot szervezett a Kanizsa 14 Kerékpáros Egyesület a Csónakázó-tónál.
A háromszoros olimpiai bajnok 2010 óta először nem hallgatott zenét a verseny előtt, mert hallani akarta a közönséget.
Milák Kristóf az időeredménye miatt nem volt boldog, összességében viszont elégedetten zárta a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságot, amelyen pénteken 100 méter pillangón diadalmaskodott, megszerezve ezzel második aranyérmét a viadalon.
A nagy meleg ellenére is sok család vett részt a Kanizsa Arénánál tartott, a Magyar Kerékpársport és Utánpótlás Alapítvány ingyenes rendezvényén.
Még mindig a négygólos győzelem hatása alatt van az a kanizsai fiatalember, aki a helyszínen nézte az angol-magyar meccset.
Kapás Boglárka döntős 200 női pillangón, Hosszúnak nem sikerült a bravúr.
A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású magyar férfi kardcsapat a döntőben Ukrajnát győzte le.
Milák előzetes repertoárjából az 50 méter pillangó és a 200 méter gyors került ki.
A kerékpározást népszerűsítő, ingyenes program 15 órakor kezdődik.
Öt év után újra vizes világbajnokságot rendez Budapest, a szervezők 191 ország csaknem 2500 sportolójára számítanak.
Az önbizalomtól duzzadó magyar válogatott 4-0-ra nyert Angliában a Nemzetek Ligája A divíziójában, és négy forduló elteltével a csoportja élén áll.
A névadó ünnepséget vasárnap tartották a Csónakázó-tónál.