Sport - 2021. február 17., Szerda
#RB Leipzig #Liverpool #foci #Bajnokok Ligája #labdarúgás

Lipcsei ajándékokkal került kényelmes helyzetbe a Liverpool Budapesten

Curtis Jones és Nordi Mukiele az RB Leipzig – FC Liverpool Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben a Puskás Arénában 2021. február 16-án (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A találkozót azért rendezték Budapesten, mert a koronavírus-járvány alatt bevezetett szigorú német beutazási szabályok miatt a lipcseiek nem tudták otthonukban fogadni az angol bajnokcsapatot.

A lipcseiek három magyar válogatott játékosa közül csak Gulácsi Péter futott ki kezdőként a Puskás Aréna gyepére, ugyanis a téli átigazolási szezonban szerződtetett Szoboszlai Dominik továbbra is sérült, míg Willi Orbán ezúttal csak a kispadon kapott helyet. A Premier League-ben címvédőként hetek óta vergődő Liverpoolt főleg a védelemben elképesztő sérüléshullám sújtja, így Jürgen Klopp vezetőedző a 2019-ben a liga legjobbjának választott középpályását, Jordan Hendersont tette be belső védőnek, az ő párja pedig a Bundesligában sereghajtó Schalke 04-től nemrég igazolt, mindössze 20 esztendős török Ozan Kabak volt.

A Liverpool birtokolta az első percekben többet a labdát, de a Leipzig első támadása végén kis híján megszerezte a vezetést, Dani Olmo fejese azonban a kapufáról kifele jövet végiggurult a gólvonalon. Az első negyedóra végén Gulácsinak is nagyot kellett védenie. A 32. percben ápolásra szorult a magyar hálóőr: utolsó emberként messze kifutott kapujából menteni, majd a visszalőtt labdára sprintelt vissza, és akkora lendülettel érkezett, hogy beleesett a hálóba.

A második félidő kimaradt német lehetőséggel indult, de az 53. percben a Liverpool szerzett vezetést: Marcel Sabitzer hatalmas hibát követett el, gyakorlatilag odaajándékozta a labdát Mohamed Szalahnak, az egyiptomi csatár egyedül vezethette a labdát Gulácsira, aki tehetetlen volt. Öt perccel később újabb elképesztő hibát vétett a német védelem, Nordi Mukiele nem tudta kivágni a labdát Sadio Mané elől, a villámgyors támadó pedig Szalahhoz hasonlóan, senkitől sem zavartatva indult el Gulácsi felé, és higgadtan kihasználta a ziccert. Ezt követően cserélte be Julian Nagelsmann  Willi Orbánt.

A Leipzig rendezte ugyan sorait, és támadott a szépítésért, az utolsó pillanatokban még egy ziccer is kimaradt, de a német csapatnak rendkívül nehéz dolga lesz a visszavágón.

A másik keddi mérkőzés eredménye: FC Barcelona (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 1-4 (1-1)

(Forrás: M4 Sport)

Még érdekes lehet ...

2021. október 16., Szombat

Elítélték a felelőtlen szurkolót

Tömegbalesetet okozott a Tour de France-on.

2021. október 13., Szerda

Rossi szerint bizonyított a magyar válogatott

Rossi megjegyezte, az albánok elleni vereséget követően sokan idiótának gondolták, most pedig hősök lettek.

2021. október 10., Vasárnap

Marco Rossi: Nagyon nehéz most pontokra gondolni Anglia ellen

Az Albánia ellen elveszített vb-selejtező után a szövetségi kapitány, Marco Rossi értékelt.

2021. október 09., Szombat

2021. szeptember 12., Vasárnap

Két góllal tért vissza a Manchester Unitedbe Ronaldo

Az ötszörös aranylabdás portugál támadó 2009-ben hagyta el a Manchester United csapatát, majd az idei nyári átigazolási szezon egyik szenzációjaként bejelentették, hogy 12 év után ismét az angol rekordbajnok játékosa lesz.

2021. szeptember 06., Hétfő

Történelmi pofon

A magyar labdarúgó-válogatott kikapott Albániában.

2021. szeptember 03., Péntek

Kiss Péter Pál: Nem szerettem volna egy banánhéjon elcsúszni

A kajakozó aranyérmet nyert K1 200 méteren a tokiói paralimpián.

2021. szeptember 02., Csütörtök

Arany-érem-eső!

Konkoly Zsófia és Pap Bianka paralimpiai bajnok!

2021. szeptember 01., Szerda

Konkoly Zsófia ismét remekelt

Pap Bianka után Konkoly Zsófia is ezüstérmet szerzett a tokiói paralimpia szerdai versenynapján, Konkoly 200 vegyesen állhat dobogóra.

Pap Bianka ezüstérmes 400 gyorson a paralimpián

Az úszó a magyar küldöttség tizedik érmét – harmadik ezüstjét – szerezte Tokióban.