Marosi Ádám férfi öttusázó is aláírta a nyílt levelet (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
Több mint 650 öttusázó - köztük számos magyar versenyző - lemondásra szólította fel a nemzetközi szövetség (UIPM) vezetőit, miután utóbbiak úgy döntöttek, hogy a 2024-es párizsi olimpia után a lovaglás nem lesz része a sportágnak.
A Klaus Schormann elnök, valamint az alelnökök, a főtitkár és a végrehajtó bizottság tagjainak távozását követelő nyílt levelet 667 volt és jelenlegi öttusázó írta alá, a magyarok közül például Kovács Sarolta, Guzi Blanka, Gulyás Michelle, Gyenesei Leila, Tibolya Péter, Balogh Gábor, Fábián László és Marosi Ádám – írja az olimpiai sportágakra szakosodott insidethegames.biz portál.
„A sportolókkal és a tagszövetségekkel folytatott konzultáció nélkül a vezetőség aláásta az öttusa eddigi 109 éves történelmét, ezért egyhangúlag kinyilvánítjuk bizalmatlanságunkat” – jelentették ki az aláírók.
Hozzátették, a jelenlegi elnök és a végrehajtó bizottság lépései azt mutatják, hogy új vezetőtestületre van szükség, amelynek tagjai képesek a sportág hosszú távú érdekeit szem előtt tartani, kiállni a sportolókért és megvédeni az öttusa helyét az olimpiai programban. A német Schormannt a november 27-28-án sorra kerülő online tisztújító kongresszuson újabb négy évre elnökké választhatják – ez lenne a nyolcadik ciklusa -, mivel ellenjelölt nélkül indul.
Az eddigi hírek szerint
a lovaglást a kerékpározás válthatja a sportág programjában,
erről is november végén döntenek. Az új sportágtól követelmény, hogy ne legyen drága, könnyen szállítható legyen az eszköz, és a fiatalok körében népszerű legyen.
A lövészetből, úszásból, vívásból, futásból és lovaglásból álló öttusa 1912 óta szerepel az ötkarikás játékok programjában. A lebonyolítási rend sokszor változott az évek folyamán – például a lövészetet és a futást jelenleg együtt rendezik egy kombinált szám keretében -, de a sportágak sosem cserélődtek.
(Forrás: m4sport.hu)
Szabó Kornél, a Nagykanizsai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság tűzoltója is részt vett a július végi hollandiai „XIX. World Police and Fire Games” elnevezésű versenyen.
Az aranyérmes Milák Kristóf felhívta maga mellé a második helyezett Márton Richárdot a 200 méteres pillangóúszás döntőjének eredményhirdetésén.
A friss Európa-bajnok Kovács Zsófiának teljesen ki kellett zárnia fejéből, hogy mik történtek a gyakorlata előtt az ugrás döntőjében a müncheni multisport Eb-n.
Három magyar érem, közte a 100. magyar arany született a vizes Eb nyitónapján.
Az eseményt a várható szeles időjárás miatt kellett törölni.
A csapatok és a pilóták a hét elején érkeznek Magyarországra.
Aranyérmet nyert a magyar női kardcsapat a kairói vívó-világbajnokságon.
Az egyéni győzelmeit tekintve éremkollekcióját a kairói világbajnoki diadallal teljessé tévő Szilágyi Áron kardozó nagyon akarta ezt a győzelmet.
A szövetségi kapitány közös megegyezéssel távozik.
Az első lejegyzett Balaton-átúszás Szekrényessy Kálmán sportlap-alapító nevéhez fűződik, aki 142 éve 6 óra 40 perc alatt tette meg a Siófok és Balatonfüred közötti 14 kilométeres távot.