Sport - 2022. június 21., Kedd
#férfi kardcsapat #Európa-bajnok #kontinensviadal

Európa-bajnok a férfi kardcsapat

A tokiói olimpián bronzérmes férfi kardcsapat legutóbb 2018-ban nyert kontinensviadalt (Fotó: Magyar Vívó Szövetség/EPA/ERDEM SAHIN)

Európa-bajnoki címet szerzett Antalyában a döntőben Ukrajnát legyőző, Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású magyar férfi kardcsapat.

A magyar kvartett a nyolc között kezdte meg szereplését a negyedik versenynapon, melyen előbb a lengyel, majd az elődöntőben a francia gárdát is magabiztosan verte. A magyarok a fináléban aztán alaposan megszenvedtek a világranglistán jóval hátrébb álló ukránokkal, ugyanis nem indult jól a mérkőzés, mert Szilágyi Áron és Gémesi Csanád is 5-2-re elvesztette az asszóját, így hat tussal az ellenfél vezetett. A kör befejező embere, Szatmári András azonban 9-5-re nyert Humen ellen, azaz két találatra csökkent a hátrány (13-15).

Az egyéniben nyolcadik helyezett Gémesi 7-3-ra lelépte Capot, ezzel megfordult az eredmény (20-18). A háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi is magára talált, 5-3-ra nyerte asszóját, mivel nem zavarta meg Humen furcsa, ugrálós stílusa. Az ukránok legjobbja, Jagodka 9-4-re nyerte az asszóját Szatmári ellen, ezzel a második kör végén egy tussal megint az ukránok vezettek (29-30).

Gémesi két találattal volt jobb Humennél és Szatmári is Capnál, így a befejező ember, Szilágyi 40-37-es állásnál léphetett pástra. A fegyvernem klasszisa ebben az asszóban vívott a legjobban, fantasztikus találatokkal 5-2-re verte Jagodkát, majd a 45-39-es sikert és az aranyérmet örömtánccal ünnepelte meg társaival a páston.

202206210801_ffi_kardcsap_dobogo.jpg (1500×744)Európa-bajnokainknak Csampa Zsolt, a szövetség elnöke adta át az aranyérmet (Fotó: Magyar Vívó Szövetség/EPA/ERDEM SAHIN)

„Igazán nem a mi gondunk, hogy az esélyesebbek ezúttal korábban búcsúztak. Mi tettük a dolgunkat, és nagyon büszke vagyok a fiúkra! Az aranyérmet sosem adják ingyen, és ez a társaság bebizonyította, hogy Tokió után is kész az újabb feladatokra” – mondta a magyar szövetség honlapjának Decsi András vezetőedző. Gémesi Csanád arról beszélt, hogy négy éve teljesen más körülmények között nyertek az Eb-n, mégsem tud különbséget tenni a két aranyérem között.

„Most olyan versenyen lettünk Európa-bajnokok, amikor végig mi számítottunk esélyesnek, beszéltünk róla napközben, hogy ez egy más szituáció, mint az eddigiek. De ezt is megoldottuk, Csanád szuper volt, mint mindig, és mi hozzátettük Szatyival, amit kellett. A harmadik Eb-aranyamat nyertem, ám egyáltalán nem unalmas!” – értékelt Szilágyi Áron.

Szatmári megjegyezte, nem volt könnyű feldolgozni az esélyesség terhét. A „minden jó, ha a vége jó” mondattal arra is utalt, hogy az érem nélküli egyéni küzdelmek után sikerült javítaniuk. A tokiói olimpián ugyanebben az összetételben bronzérmes férfi kardcsapat legutóbb 2018-ban nyert kontinensviadalt, mostani sikerével pedig a törökországi küldöttség első érmét szerezte.

(Forrás: M4 Sport)

Még érdekes lehet ...

2024. március 28., Csütörtök

Értékes ezüstérem

Az év első válogató versenyén bizonyított Fata József birkózó.

2024. március 27., Szerda

Remekeltek a Szivárvány-iskola atlétái

A diákok a budapesti BOK-csarnokban megrendezett viadalon bizonyítottak.

2024. március 25., Hétfő

Judokák seregszemléje

Aranyérmet szerzett a serdülő Orbán Noémi.

2024. március 20., Szerda

Négy év után ismét elrajtol a Balaton Szupermaraton

A 14 éves múltra visszatekintő futóeseményen több mint 196 kilométert vállalnak a tókerülők.

2024. március 16., Szombat

Elkezdődött a tavaszi szezon

Megállíthatatlan az FC Nagykanizsa U12-es regionális labdarúgó bajnokságban szereplő együttese.

2024. március 13., Szerda

Az első két helyezett találkozott

Rangadót nyert idegenben az FC Nagykanizsa U17-es csapata.

2024. március 11., Hétfő

Ajkán nyertek az U13-as labdarúgók

Továbbra is remek formában játszanak Kisharmadás Gábor edző tanítványai.

Bizonyítottak a birkózók

Kötöttfogásban szereztek bronzérmeket.

Negyedik helyen végzett a Péterfy-iskola csapata

Erős mezőnyben bizonyítottak a Játékos Sportverseny diákolimpia országos döntőjében.

2024. február 29., Csütörtök

Kivételes teljesítményt nyújtottak a labdarúgók

A Zala vármegyei futsal torna bajnoka lett az FC Nagykanizsa csapata.

2024. február 23., Péntek

Remekeltek a labdarúgók

A döntőig menetelt az FC Nagykanizsa U10-es csapata.

2024. február 21., Szerda

Pályán a labdarúgó utánpótlás

A Németh István és Kovács Dávid vezette gárda remek csatában a második helyet szerezte meg a Szőke Miklós emléktornán.