Sport - 2025. február 02., Vasárnap
#asztalitenisz #Kanizsa Sörgyár SE #Nagykanizsa #győzelem #rangadó

Hazai asztaloknál győzelemmel indította a tavaszt a Sörgyár

Hazai asztaloknál győzelemmel indította a tavaszt a Sörgyár

A képen a győztes kanizsai csapat: Berdár Norbert, Bihercz Tamás, Zborai Gyula, Gvozdenovic Katarina, Orbán Flóra (Fotó: Zalakocka)

Az NB II-es asztalitenisz bajnokság Dél-Nyugat csoportjában szerepelő Kanizsa Sörgyár SE hazai asztaloknál győzte le a Bonyád együttesét a tavaszi szezon első mérkőzésén.

Rangadó lett a kanizsai csapat első tavaszi mérkőzése. A vendég Bonyhád csapata harmadik helyen áll a tabellán és ősszel csak a sörgyári csapattól és a dunaújvárosiaktól kapott ki. A vendégek és a hazaiak is a legerősebb összeállításban léptek az asztalokhoz. A hazai csapat a Berdár, Bihercz, Gvozdenovic, Zborai, Orbán összeállításban játszott. A Berdár-Bihercz páros simán győzött, a Zborai-Gvozdenovic páros pedig ugyanígy kikapott.

Az egyéni mérkőzések során a hazai csapat az első két körben elhúzott és 8:2-re vezetett. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A hazaiak becserélték Bihercz Tamás helyett Orbán Flórát. Az utolsó két körben a vendégek nyertek ugyan öt mérkőzést, de nem volt esélyük a pontszerzésre.

Kanizsa Sörgyár SE - Bonyhád Vasas AC I. 11:7
Győztek: Berdár Norbert 4, Gvozdenovic Katarina 3, Bihercz Tamás 2, Zborai Gyula 1, Berdár-Bihercz. Csapatvezető: Jakabfi Imre.

Jakabfi Imre: „Az első rangadót simán nyertük. Berdár, Bihercz és Gvozdenovic jól játszottak, közülük csak Katarina vesztett egy 3:2-es mérkőzést. Zborai önmagához képest gyengén, bizonytalanul játszott, tőle az egy parti kevés. A csereként beálló Orbán is gyengén teljesített, ennél sokkal többre képes Flóra. A következő mérkőzéseken már mindenkinek maximumon kell teljesítenie.”

 

 

Még érdekes lehet ...


2026. április 17., Péntek

Válogatott meghívó: kanizsai tehetség bizonyíthat Montenegró ellen!

A fiatal játékos és társai a program végén egy felkészülési mérkőzésen mérik össze erejüket Montenegróval, április 22-én 16 órától a telki edzőközpontban.


2026. március 26., Csütörtök

Történelmi siker a zalai településen

A játékosok egész szezonban fegyelmezett, koncentrált és magas színvonalú teljesítményt nyújtottak.


2026. március 25., Szerda

Kanizsai birkózó ünnep Pécsen

Fűr András megállíthatatlan, a legkisebbek is remekeltek.


2026. március 11., Szerda

Értékes bronzérmet szerzett Böjti Csongor

A fiatal sportoló a bronzéremért ismét magabiztos birkózást mutatott be: a Ferencvárosi Torna Club versenyzőjét legyőzve felállhatott a dobogó harmadik fokára.


2026. március 03., Kedd

Hajrá, Szilvi!

Balaton Szupermaratonnal készült a szaharai versenyre az ultrafutó.


2026. február 17., Kedd

Kanizsai ezüst az év első országos bajnokságáról!

A fővárosi Kruj Iván sportcsarnokban rendezték meg az U13 korcsoport, szabadfogású országos bajnokságát, ahol a sportág 276 sportolója lépett szőnyegre.


2026. február 11., Szerda

Futva fedezték fel Zala vármegyét az ultrafutó közösség tagjai

Az idén már tizennegyedszer szervezte meg az ultrafutótábort Zalában dr. Lubics Szilvia ultrafutó.


2026. február 02., Hétfő

Területi bajnokságon bizonyítottak a birkózók

A verseny tapasztalatai és az elért helyezések további lendületet adhatnak a fiatal sportolóknak a következő megmérettetések előtt.


2026. január 28., Szerda

Remekeltek a piarista grundbirkózók Pécsen

A grundbirkózás nem csupán testi erőnlétet, hanem fegyelmet és stratégiai gondolkodást is igényel.


2026. január 26., Hétfő

Sikerrel zárult a XII. Jótékonysági Kupa +Képgaléria

650 ezer forinttal segítették a nagykanizsai tűzoltókat

+