Sport - 2025. május 13., Kedd
#birkózók #Nagykanizsa #sport #bajnok

Országos bajnoki cím birkózásban!

Országos bajnoki cím birkózásban!

Ketten az eredményhirdetés után, Szatmári Zsolt és büszke, harcos tanítványa Böjti Csongor az aranyéremmel (Fotó: Zalakocka)

A birkózók U15-ös korosztályának szabadfogású és női országos bajnokságán Dunakeszin szerepeltek a Kanizsai Birkózó SE versenyzői. A Magyarság Sportcsarnokban közel 300 serdülőkorú birkózó szállt harcba a tizenegy női és tizenegy szabadfogású bajnoki címért. 

A Kanizsai Birkózó Sportegyesület 4 fővel képviseltette magát. Az egyik legnépesebb súlycsoportban, ahol 28 fő mérlegelt a fiúk mezőnyében, a 68 kilogrammos Böjti Csongor öt mérkőzést megnyerve, a dobogó legtetejére állhatott fel. Kanizsai edzője, Szatmári Zsolt szerint a lehető legnehezebb sorsolása volt Csongornak, a két válogató verseny győzteseivel került egy ágra, de ezúttal jól bírta a rá nehezedő nyomást.

Böjti Csongor a dobogó tetején, mellette narancssárga mezben Szatmári Zsolt (Fotó: Zalakocka)

Két mérkőzést is hátrányból fordított meg és olyan versenyzőket győzött le, akiket eddig még sosem. Ezzel megérdemelten szerzett országos bajnoki aranyérmet. Kiemelkedően jól birkózott a másik két kanizsai is, a 48 kilogrammos Lamm Mihály és a 62 kilogrammos Fűr Dávid, akik mindketten két-két győztes és vesztes mérkőzéssel az ötödik helyen zártak. Ezúttal Gábor Rolandnak nem sikerült helyezést elérnie.

 

Még érdekes lehet ...


2026. július 13., Hétfő

Nagykanizsai siker az Európa-bajnokságon: ezüstérmet nyert Ilkó-Tóth Andris

A 18 fordulós verseny során Andris lengyel, szlovén, osztrák és ukrán ellenfelekkel is megmérkőzött. Mérlege önmagáért beszél: 14 győzelmet aratott, két döntetlent játszott, és mindössze kétszer szenvedett vereséget.


2026. július 07., Kedd

FC Nagykanizsa: még nincs MLSZ-szerződés

A klubvezetés folyamatosan dolgozik azon, hogy minden feltétel rendelkezésre álljon a sikeres idénykezdéshez.


2026. június 27., Szombat

ZTE–Kanizsa együttműködés: tiltakoznak a drukkerek

Együttműködik a ZTE FC és az FC Nagykanizsa, a kanizsai ultrák azonban tiltakoznak a megállapodás ellen.


2026. június 24., Szerda

Váratlan edzőváltás az NB II-es újoncnál: távozott Gabala Krisztián az FC Nagykanizsától

A klub érzelmes Facebook-posztban búcsúzott el a sikeredzőtől.


2026. június 23., Kedd

Sikeres évadot zárt a SZKES Dance, már az Európa-bajnokságra készülnek a táncosok

A héten rendezik a Magyar Látványtánc Sportszövetség Európa-bajnokságát, ahol a csapat szerdán, szombaton és vasárnap lép színpadra.


2026. június 08., Hétfő

Huszonnégy év után újra az NB II-ben Nagykanizsa!

Óriási sikert ért el vasárnap az FC Nagykanizsa idegenben, legyőzte a Cigánd csapatát, így feljutott a másodosztályba.


2026. június 03., Szerda

Vasárnap közös szurkolás a Kanizsa Arénában!

Óriáskivetítőn követhető a Cigánd elleni rangadó.


2026. május 31., Vasárnap

FC Nagykanizsa-Cigánd: 2–2-es döntetlennel zárult az osztályozó első felvonása

Telt ház, erős atmoszféra és végig feszült mérkőzés fogadta a csapatokat az osztályozó első felvonásán, ahol a hazai szurkolótábor is jelentős szerepet vállalt a hangulat megteremtésében.


2026. május 29., Péntek

Gyászol Nagykanizsa: elhunyt id. Vlaszák Géza

Mindenki Géza bácsija szakmai és emberi szempontból is példakép marad az utókornak.


2026. május 27., Szerda

11 év után újra világbajnokságon a Szan-Dia Fitness Sport Club

Spanyolországban versenyez a nagykanizsai csapat.


Dél-zalai úszók sikere Kaposváron

A verseny statisztikái alapján a csapat 101 rajtjából 59 alkalommal végeztek a korosztályos 1–6. helyek valamelyikén, ami kiegyensúlyozott, több számban is versenyképes szereplést jelez.

+