Egy mérkőzés, ahol nem a gólok számítanak. Egy nap, amikor a pálya nem a versengés terepe, hanem az emlékezés színhelye. Így búcsúznak szerettei, barátai, sporttársai és tisztelői a nemrég tragikus hirtelenséggel elhunyt Gergely Sándortól, a korábbi NB I-es labdarúgó-játékvezetőtől.
Életének egyik legfontosabb eleme volt a labdarúgás. Nemcsak a síp volt a kezében, hanem a sport iránti elhivatottság is a szívében. Sokan ismerték, szerették és becsülték őt: játékosok, szurkolók, kollégák, sportvezetők – mindazok, akik egyszer is látták őt dolgozni a pályán, vagy találkoztak vele azon kívül.
Ahogy ő kérte, temetést nem tartottak. A hamvairól fia, Gergely Szilárd gondoskodott a kérésének megfelelően, csendben és méltósággal. Ám a család, a barátok és a sporttársak számára lehetőséget kell adni a búcsúra – méghozzá olyan módon, ahogyan ő is szerette volna: egy focimeccsel.
Ezért született meg az ötlet: egy búcsúmérkőzés, amely nem a gyászról, hanem az életről, az emlékekről és a közösen megélt pillanatokról szól. Egy nap, amikor a pálya közepén nem játékvezető áll, hanem egy emlék. Egy ember, akit nem feledünk.
Aki ismerte őt, aki valaha mosolygott vele, elmesélt neki egy történetet vagy csak tisztelte a pályán nyújtott teljesítményéért, szeretettel várják ezen az emlékmérkőzésen. Ez a nap róla szól – és mindazokról, akik őrzik emlékét.
Nem gyásznap ez, hanem emlékezés. Egy szeretettel teli pillanat, ahol nem a gólok számítanak, hanem az emlékek, amiket közösen őrzünk róla
– írja fia az emlékmérkőzést beharangozó FB-posztban.
És hogy mikor? Május 18-án, vasárnap 15 órától. Tizenhét órától pedig egy másik szívügy is beteljesedhet: a kanizsai szurkolók hosszú évek után ismét bajnoki címet ünnepelhetnek az NB III-ban az FC Nagykanizsa-Paks PC II összecsapást követően. A város csapata 23 év után visszatérhet a másodosztályba. Szilárd a posztot így zárta:
Hiszem, hogy a mérkőzés napján nem trombitát, hanem sípot fújnak az angyalok.
Különleges hangulatú rangadót rendeztek az Olajbányász Stadionban, ahol az FC Nagykanizsa nemcsak a bajnoki pontokért, hanem egy nemes ügyért is pályára lépett.
Az Olajbányász-pályán november 2-án (vasárnap) 13 órakor kezdődő, Iváncsa elleni mérkőzés teljes jegybevételét Dósa Zsolt gyógyulásáért ajánlják fel.
A magyar bajnok öt siker és egy döntetlen után csúszott vissza az ötödik pozícióba.
A világ legerősebb és legnagyobb presztízsű sakk klubcsapat-bajnokságán a legmagasabban rangsorolt csapat ellen elképesztő küzdelemben sikerült hihetetlen döntetlent elérnie a Tuxera Aquaprofit Nagykanizsai Sakk Klubnak.
Remekül küzdöttek a fiúk, Tálos Barni már fél lábbal a dobogón állt.
Az átadó ünnepségen a település vezetése kiemelte: id. Vlaszák Géza a zalai sportélet egyik legnagyobb alakja, akinek neve egyet jelent a kitartással és a hitelességgel.
A Szan-Dia FSC kötélugrója a 16-18 évesek között lépett pályára, s a 3 perces gyorsasági döntőjében 460-as eredménnyel lett aranyérmes.
A dél-zalaiak legkiemelkedőbb teljesítményét érte el a fiatal sportoló, aki négy győztes és egy vesztes mérkőzéssel a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Női kézilabda Eurokupa - Golovin: a sebesség miatt csúsztak be hibák.
Mindkét csapat most vágott bele a bajnokságba és bár hosszú út áll még előttük, nagyon büszkék rájuk – szorgalmasan dolgoznak, fejlődnek, és egyre közelebb kerülnek céljaikhoz.
A portugálok elleni meccs hőse kapta a legjobb osztályzatot.