Szatmári Zsolt a gyerekekkel Forrás: Facebook
Január 27-én Pécs adott otthont a 2025-26-os tanév grundbirkózó Országos Elődöntőjének, ahol a nagykanizsai Piarista Általános Iskola II. korcsoportos csapata ismét bizonyította rátermettségét. A dél-zalai delegáció kemény küzdelmek árán, nyolc iskola mezőnyében végül a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
A pécsi Meszesi Általános Iskola tornaterme telt meg élettel és versenyszellemmel, amikor Vas vármegyétől Baranyáig nyolc tanintézmény legjobb ifjú birkózói feszültek egymásnak. A Nagykanizsai Piarista Iskola számára a részvétel már-már hagyomány, ám az idei eredmények mégis kiemelkedőek: a csapat három győztes és két vesztes mérkőzéssel zárta az elődöntőt, ami az összesített pontszámok alapján bronzérmet ért.
A csapat sikeréhez minden tag hozzájárult, több versenyző pedig szinte hibátlan mérleggel zárta a napot. Különösen figyelemre méltó az az egység, amellyel a kanizsai fiatalok képviselték iskolájukat a régió legjobbjaival szemben.
A csapat tagjai és egyéni eredményeik:
Trojkó Marcell: 4 győzelem, 1 vereség
Németh Hunor: 4 győzelem, 1 vereség
Milávecz Ottó: 4 győzelem, 1 vereség
Sós-Valentin Mátyás: 4 győzelem, 1 vereség
Patyi Levente: 2 győzelem, 3 vereség
Lenghen Doszpod Alex: 2 győzelem, 3 vereség
A grundbirkózás nem csupán testi erőnlétet, hanem fegyelmet és stratégiai gondolkodást is igényel. A kanizsai diákok pécsi szereplése jól mutatja, hogy a piarista iskolában zajló sporttevékenység stabil alapot biztosít a regionális és országos szintű megmérettetésekhez is.
Az iskola tanulói büszkén térhettek haza, hiszen a nyolc csapatos mezőnyben elért harmadik hely kiváló visszajelzés a befektetett munkáról.
Gratulálunk a sportolóknak és felkészítőiknek a nagyszerű eredményhez!
18. alkalommal bajnok a Tuxera Aquaprofit Nagykanizsai Sakk Klub!
Gódor Mihályt a hazai és nemzetközi kézilabdaélet egyaránt elismert szakemberként tartja számon, akinek pályafutása több évtizeden átívelően formálta a sportág fejlődését.
Több ezer futó vágott neki a hétvégén a több mint 200 kilométeres távnak, és már vannak, akik célba is értek. Sőt, van, aki itt nem áll meg, hanem kétszer futja körbe a Balatont.
A fiatal kanizsai játékos a 71. percben lépett pályára és nem vallott szégyent, sőt: harciasságát, illetve a pályán való remek látását is bizonyította.
A nagykanizsai futballközösség számára különösen fontos, hogy ikonikus alakjuk mielőbb visszatérhessen közéjük.
A fiatal játékos és társai a program végén egy felkészülési mérkőzésen mérik össze erejüket Montenegróval, április 22-én 16 órától a telki edzőközpontban.
A játékosok egész szezonban fegyelmezett, koncentrált és magas színvonalú teljesítményt nyújtottak.
Fűr András megállíthatatlan, a legkisebbek is remekeltek.
A fiatal sportoló a bronzéremért ismét magabiztos birkózást mutatott be: a Ferencvárosi Torna Club versenyzőjét legyőzve felállhatott a dobogó harmadik fokára.
Balaton Szupermaratonnal készült a szaharai versenyre az ultrafutó.