Sport - 2026. május 27., Szerda
#úszók #siker #Kaposvár

Dél-zalai úszók sikere Kaposváron

Dél-zalai úszók sikere Kaposváron

Forrás: Facebook

A hétvégén rendezték meg Kaposváron az 58. Csik Ferenc Emlékverseny úszóversenyt, amelyen a Délzalai Úszó SE 12 versenyzővel vett részt. A háromnapos viadal intenzív programot hozott, a kanizsai klub pedig mennyiségben és minőségben is stabil teljesítményt nyújtott.

A dél-zalai úszók összesen 61 nevezett rajtot teljesítettek, amelyekből 40 alkalommal jutottak be valamelyik döntős futamba (A, B vagy C finálé). A verseny statisztikái alapján a csapat 101 rajtjából 59 alkalommal végeztek a korosztályos 1–6. helyek valamelyikén, ami kiegyensúlyozott, több számban is versenyképes szereplést jelez.

A klub beszámolója szerint a hétvége egyik legfontosabb hozadéka az egyéni csúcsok nagy száma volt. Több versenyző is látványosan javította korábbi idejét, és több futamban kimondottan erős, kiugró teljesítmények születtek.

A Délzalai Úszó SE versenyzői a következő névsorral álltak rajthoz: Molnár Luca Bíborka, Balogh Zoé, Sipos Júlia, Balázs Léna, Idai Fanni, Németh Dorottya, Reining Sára, Szépligeti Ajsa, Balázs Nicole, Balogh Botond, Palkó Patrik és Sipos Benedek.

A klub számára a kaposvári szereplés fontos állomás volt a szezonban, különösen a több döntős szereplés és a stabil top6-os helyezések miatt, amelyek visszaigazolják a felkészülési munka eredményességét.

A csapat a következő versenyekre készül tovább, a hangsúly pedig a formában tartáson és az egyéni teljesítmények további finomításán lesz.

 

 

 

Képgaléria


Még érdekes lehet ...


2026. július 13., Hétfő

Nagykanizsai siker az Európa-bajnokságon: ezüstérmet nyert Ilkó-Tóth Andris

A 18 fordulós verseny során Andris lengyel, szlovén, osztrák és ukrán ellenfelekkel is megmérkőzött. Mérlege önmagáért beszél: 14 győzelmet aratott, két döntetlent játszott, és mindössze kétszer szenvedett vereséget.


2026. július 07., Kedd

FC Nagykanizsa: még nincs MLSZ-szerződés

A klubvezetés folyamatosan dolgozik azon, hogy minden feltétel rendelkezésre álljon a sikeres idénykezdéshez.


2026. június 27., Szombat

ZTE–Kanizsa együttműködés: tiltakoznak a drukkerek

Együttműködik a ZTE FC és az FC Nagykanizsa, a kanizsai ultrák azonban tiltakoznak a megállapodás ellen.


2026. június 24., Szerda

Váratlan edzőváltás az NB II-es újoncnál: távozott Gabala Krisztián az FC Nagykanizsától

A klub érzelmes Facebook-posztban búcsúzott el a sikeredzőtől.


2026. június 23., Kedd

Sikeres évadot zárt a SZKES Dance, már az Európa-bajnokságra készülnek a táncosok

A héten rendezik a Magyar Látványtánc Sportszövetség Európa-bajnokságát, ahol a csapat szerdán, szombaton és vasárnap lép színpadra.


2026. június 08., Hétfő

Huszonnégy év után újra az NB II-ben Nagykanizsa!

Óriási sikert ért el vasárnap az FC Nagykanizsa idegenben, legyőzte a Cigánd csapatát, így feljutott a másodosztályba.


2026. június 03., Szerda

Vasárnap közös szurkolás a Kanizsa Arénában!

Óriáskivetítőn követhető a Cigánd elleni rangadó.


2026. május 31., Vasárnap

FC Nagykanizsa-Cigánd: 2–2-es döntetlennel zárult az osztályozó első felvonása

Telt ház, erős atmoszféra és végig feszült mérkőzés fogadta a csapatokat az osztályozó első felvonásán, ahol a hazai szurkolótábor is jelentős szerepet vállalt a hangulat megteremtésében.


2026. május 29., Péntek

Gyászol Nagykanizsa: elhunyt id. Vlaszák Géza

Mindenki Géza bácsija szakmai és emberi szempontból is példakép marad az utókornak.


2026. május 27., Szerda

11 év után újra világbajnokságon a Szan-Dia Fitness Sport Club

Spanyolországban versenyez a nagykanizsai csapat.

+