A kereszt avatásán Soltész Miklós államtitkár mondott ünnepi beszédet. Mögötte balról Balogh László polgármester, Lancsák József, Cseresnyés Péter képviselő és Nagy Vendel plébános (Fotó: Gergely Szilárd)
Kanizsa németajkú, német származású közösségének régi vágya volt, hogy őseiknek, elődeiknek legyen egy olyan emlékhelye, mely nem csak katolikus vallásukat szimbolizálja, de a mai utódoknak is találkozási pont lehet - mondta pénteken Lancsák József, a német nemzetiségi önkormányzat elnöke annál a kőkeresztnél, melyet a Csónakázó-tó bejárata mellett állítottak fel. Mint elhangzott: a kereszt felállításához a magyar kormány is hozzájárult egy pályázati kiírás keretében, de mindezeken túl számos egyéb felajánlás és önzetlen adomány is érkezett az elmúlt két évben.
Az avatáson részt vett Balogh László polgármester, aki úgy fogalmazott: az út menti kereszt a közösségi- és lelki élet kis szervező, irányadó jele, az a határpont, mely az igaz valóság kezdete. A polgármester egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy Nagykanizsán egyedülálló módon több mint száz kereszt található városszerte, melyek száma tovább emelkedik a német nemzetiségi önkormányzat jóvoltából.
Egy út menti feszület a kereszténység értékei felé irányíthatja az útkereső ember gondolatait (Fotó: Gergely Szilárd)
- A keresztek keresztény, európai gyökereinket jelképezik, bár manapság vannak olyan európai országok, ahol legszívesebben be is tiltanák eme jelképeket - fogalmazott Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő, aki leszögezte: minden nemzetnek és nemzetiségnek joga van saját történelmük jelképeihez, enélkül ugyanis pillanatok alatt feloldódna minden, mit sajátunknak vallunk.
Az avatáson szintén részt vett Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, aki arról beszélt, hogy a magyarországi kisebbségek megmaradása sok tényezőtől függ, fontos a nemzetiségi oktatási és kulturális intézmények megléte, de ugyanennyire fontos a hit, ami szerepet játszik az emberek életében.
- Az elmúlt évek során a kormány támogatásával számos templom és út menti kereszt felújítására nyílt lehetőség, melynek eredményeként országszerte a nemzetiségi önkormányzatok közel 400 keresztet állítottak - összegezte az eredményeket az államtitkár.
A nemzeti konzultációhoz kapcsolódó országjárás keretében látogatott Nagykanizsára dr. ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász.
Az újbormustra minden évben kiemelkedő esemény a miklósfai gazdák számára.
A kormány eddig 32 milliárd forintot fordított a notebook-projektre.
Cseresnyés Péter a nemzeti konzultáció fontosságáról beszélt.
Tabudöntögetés a Polgári Est keretében.
A fiatalok szakmaválasztását segítette a rendezvény.
November 12-én, kedden 17 órakor az Egylet Pincében folytatódik a NagyON Kanizsa Egyesület programsorozata.
November a helyi tehetségtámogatás hónapja.
Új elnöke van a környező kistelepüléseket tömörítő szervezetnek.
Bedő György a nagykanizsai közgyűlés új tagja, aki Bata Hajnalka helyét veszi át a Fidesz-frakcióban.
Kanizsai képzőhelyek mutatkoznak be a Kanizsa Arénában.
A 14C jelzésű járatok mindenszentek napján a Városkapu körút és a Tripammer utcai köztemető között közlekednek.
A prosztatarák korai felismerése érdekében hirdetett szűrőprogramot a Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház.
Az állatmenhely működésével kapcsolatban két állatvédő egyesület kereste meg a járási főállatorvost, egyúttal Nagykanizsa város polgármesterét.
A Nagykanizsai Polgári Egyesület által szervezett megemlékezésen Szabó Szilárd, a nagykanizsai Fidesz frakcióvezetője mondott beszédet.
Mutatjuk a levelet, ami alapján Balogh László korábbi polgármester kénytelen volt feljelentést tenni.