(Fotó: BM OKF/Szőke Péter)
Április huszonnyolcadikán a Belügyminisztériumban – a hagyományoknak megfelelően – összevonva emlékeztek meg Szent Györgynek, a rendőrség, és Szent Flóriánnak, a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentjének napjáról. A rendezvényen a katasztrófavédelem tizenöt tagja vehetett át valamilyen elismerést.
Az ünnepségen Papp Károly belbiztonsági államtitkár köszöntötte a kitüntetetteket, majd értékelte a rendőri és katasztrófavédelmi szervek munkáját. Beszédében megemlékezett az elmúlt évek kiemelt rendvédelmi feladatairól, az azok során nyújtott példás helytállásról, így különösen az új típusú koronavírus-fertőzés okozta helyzet kezelésében és az orosz-ukrán háborús konfliktus miatti menekültválságban történő közreműködésről.
Áder János, Magyarország köztársasági elnöke – a belügyminiszter előterjesztésére – több évtizedes kimagasló szolgálati tevékenysége elismeréséül a Tűzoltóság Napja alkalmából kinevezte tűzoltó dandártábornokká Egri Gyula tű. ezredest, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóját.
A kinevezési okmányokat a tábornok április 29-én vette át a Sándor-palotában.
Egri Gyula hivatásos pályafutását katonaként kezdte, 1975-1989 között a Magyar Honvédség hivatásos állományú tagjaként szolgált, utána került tűzoltási főelőadóként a nagykanizsai tűzoltóságra. Két év elteltével tűzoltási és mentési osztályvezető lett, azután parancsnokhelyettesként dolgozott tovább egészen 2002-ig, amikor átvette a tűzoltóság vezetését. Tíz éven keresztül állt a Nagykanizsai Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság élén, majd 2012 áprilisától júliusig a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettesi beosztását töltötte be. 2012 júliusa óta vezeti a megyei igazgatóságot.
Az igazgató több mint három évtizedes szakmai, vezetői gyakorlattal és szakmai tapasztalattal rendelkezik tűzoltási, műszaki mentési és tűzmegelőzési szakterületen egyaránt. A nagykanizsai tűzoltóság működési és illetékességi területén számos nagyobb tűzesetnél és műszaki mentésnél látott el tűzoltásvezetői illetve kárelhárítás-vezetői feladatokat. Ilyen volt a 2014 szeptemberi nagy zalai árvíz, amikor a Mura folyón és a Principálison a mindenkori legnagyobbat jóval meghaladó vízállások alakultak ki, valamint a 2017-es, később csak az „évtized tűzeseteként” emlegetett nagykanizsai eset, amikor a General Electric gyáregységében keletkezett több ezer négyzetméteres raktártüzet hét óra alatt, megfeszített munkával oltották el a tűzoltók.
Tevékenysége elismeréseként 2008-ban a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel, 2018-ban pedig a Magyar Érdemrend Lovagkereszt katonai tagozatával tüntették ki.
Pintér Sándor, Magyarország belügyminisztere kimagasló szolgálati tevékenysége elismeréséül A Tűzoltóság Napja alkalmából „Az év tűzoltója” miniszteri díjat adományozta, egyben jutalomban részesítette Lóránt Norbert c. tű. törzszászlóst, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Zalaegerszegi Katasztrófavédelmi Kirendeltség Zalaegerszegi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság szerparancsnokát.
(Forrás: ZMKI)
A sofőr adatai hátra hagyása nélkül a helyszínről elhajtott.
Rutsch Tamás törzsőrmester többszöri rúgással törte be a lángokban álló lakás ajtaját.
A tűzzel érintett otthonban egy idős ember tartózkodott, a mentők füstmérgezés miatt kórházba szállították.
Még a bejelentés napján elfogtak a nagykanizsai rendőrök két orvvadászt, akik hurokkal ejtettek el vaddisznót.
Extrém gyorshajtót mértek be Zalában, jelentősen túllépte a megengedett legnagyobb sebességet.
A 44 éves Varga Zsolt még augusztus közepén tűnt el Nagykanizsáról.
Nyakas Tamás tűzoltó őrmester, gépjárművezető kategóriájában a 11., míg Bartalos Attila címzetes tűzoltó törzsőrmester, beosztott tűzoltó a 9. helyen zárt.
A szemle és az elsődleges adatok alapján a 37 éves férfi miután végezhetett a kisfiával, öngyilkosságot kísérelt meg.
A 76-os főúton egy személyautó és egy autóbusz frontálisan ütközött.
A nagykanizsai rendőrök befejezték a nyomozást azzal a férfival szemben, aki gázpisztollyal ijesztegette a szomszédját.
A két férfit a Zala Vármegyei Főügyészség indítványa alapján a bíróság letartóztatta, cselekményük miatt akár tíz évig terjedő szabadságvesztésre is ítélhetők.
Az ellenőrzés célja a jogsértő cselekmények elkövetésének megelőzése, felderítése, illetve megszakítása, továbbá a közrend, a közbiztonság fenntartása.
Kigyulladt egy megközelítőleg ötven négyzetméteres lakóház Várföldén, az épület teljes terjedelmében kiégett.