A fácánnevelés egy nagyon szép, ám élőmunka-igényes tevékenység (Fotó: Zalaerdő/Ernszt Tamás)
A természetben járva fácánnal, hazánk egyik legismertebb apróvadfajával gyakran találkozhatunk. A színes tollruhával rendelkező kakasokat könnyen észrevehetjük, de a környezetükben jól rejtőzködő, száraz fűhöz hasonló színű tyúkok megfigyeléséhez már gyakorlott szem vagy kis szerencse is szükséges.
A ZALAERDŐ Zrt. 2018 óta foglalkozik fácánneveléssel Homokkomárom külterületén, a zsigárdi területrészen. Ide érkezett a minap 4800 darab napos fácán a Vulpex Kft. gyomaendrődi fácán-törzstelepéről. A fácáncsibék életük első két hetét az előnevelő-házakban töltik, ahol infralámpák biztosítják a megfelelő hőmérsékletet számukra. A nevelőházak szellőzése, a benne lévő páratartalom is fontos nevelési szempont. A ZALAERDŐ apróvadnevelésben jártas kollégái, Széplaki Hunor és Széplaki Ágnes az első két hétben naponta háromszor eteti a csibéket és szőlőcukorral dúsított kamillateát juttatnak az itatóedényekbe.
(Fotó: Zalaerdő/Ernszt Tamás)
A kéthetes fácánok már a nevelőházak melletti fedett kifutókba kiengedhetők, de továbbra is folyamatos ellátást, gondoskodást igényelnek. Az előnevelő házakból 6-7 hetes korban kerülnek majd át az utónevelőkbe (volierekbe), ahol majd elérik a felnőttkori méretet. Az idei évben Homokkomáromban nevelt fácánokat a ZALAERDŐ Zrt. késő ősztől kezdődően értékesíti majd vadgazdálkodóknak.
Az elmúlt esztendőkben is már számos zalai vadásztársaság vásárolt az erdőgazdaságtól szép tollazatú, jó röpkészségű fácánt saját vadászterületén lévő fácánállományának pótlása és növelése, valamint vadászat céljából, de Somogy és Vas megyébe is került az itt nevelt fácán. Ezek a vadgazdálkodók, a fácánállományuk növelése érdekében a fácánvásárláson és kihelyezésen felül ősztől tavaszig apróvadetetőket üzemeltetnek, továbbá egész évben vadásznak szőrmés ragadozókra, rókára és aranysakálra.
A teljes írás IDE kattintva olvasható.
(Forrás: Zalaerdő/Ernszt Tamás)
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.
Idén ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját a borsfai Kisvuk Óvoda.
Indul a Versenyképes Járások Program.
Lépésről-lépésre haladva modernizálták az épületet.