A kis dél-zalai faluban négy országos védettségű műemlék is található, ezek egyike a vízimalom (Fotó: Gergely Szilárd)
Ünnepélyesen is felavatták a szécsiszigeti felújított vízimalmot és a mellé épített, néprajzi bemutatótérként is működő pajtát. Az Andrássy-Szapáry-vízimalom felújításának és a pajta felépítésének csaknem 180 milliós költségéhez több mint 143 millió forint TOP-os forrást nyert a Kerka Vízimalom Egyesület.
A beruházás keretében felújították a malomépületet, kiépítették tetőteret, új vízikereket és malomgépészetet készítettek, ez utóbbinak köszönhetően bemutató őrlésekre is lehetőség van. A munkák során parkolót és járdát is építettek, elvégezték a parkosítást, illetve energetikai fejlesztés is történt. Továbbá élményelemeket jelentő technikai fejlesztésekre, interaktív eszközök beszerzésére is sor került. Újonnan készült el a pajtaépület, mely bemutatótérként, kávézóként és ajándékboltként funkcionál.
(Fotó: Gergely Szilárd)
A projekt célja a helyi és térségi jelentőségű, a Kerkán egyedüliként megmaradt vízimalom bemutatása,
továbbá a turisztikai vonzerőt képező kulturális és épített örökség fejlesztése. Az egyesület egyik legfontosabb célkitűzése az volt, hogy vonzó idegenforgalmi látványossággá és működőképessé tegye a vízimalmot – mondta Wágner Andrea, a Kerka Vízimalom Egyesület elnöke.
Nagy István, Szécsisziget polgármestere kiemelte, hogy a kis dél-zalai faluban négy országos védettségű műemlék is található: a 18. században épült Szent Kereszt római katolikus plébániatemplom, a vele szemben levő plébániaház, az Andrássy-Szapáry-kastély és a vízimalom.
(Fotó: Gergely Szilárd)
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő rámutatott, a Mura-program két fő pillére a térségbeli agrárium és a környék turisztikai vonzerejének fejlesztése, s ennek részeként számos beruházás történt az elmúlt években. Mint mondta, ezek egymást erősítik, s a már meglévő kínálatot egészíti ki a felújított szécsiszigeti vízimalom is. Cseresenyés Péter kifejtette, a programban egyebek mellett a kisvasút pályájának meghosszabbítása Kistolmácsnál, kerékpárutak építése és szálláshelyek fejlesztése is megvalósult, hogy akár többnapos kínálattal és a térségbe vonzzák a turistákat.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.