Cseresnyés Péter (balról) és Bene Csaba már az aszfaltozott szakaszon tartott sajtótájékoztatót (Fotó: Zalakocka)
Befejezéséhez közeledik a Kisrécsét Zalasárszeggel összekötő kerékpárút építése, a kivitelezők már az aszfaltburkolat egy részét is leterítették. Szerdán a helyszínen tekintette meg a munkálatokat Bene Csaba, a vármegyei közgyűlés alelnöke és Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője.
A Kisrécse és Zalasárszeg közötti, kicsivel több mint 1,6 kilométeres szakasz építési költsége eredetileg 130 millió forint volt, de az építési költségek emelkedése miatt a kormány további 93 millió forintot biztosított a kivitelezésre.
- Örömmel tapasztalom, hogy jó ütemben halad a munka, hiszen ez a szakasz része annak a kerékpárúthálózatnak, ami a jövőben összeköti Nagykanizsát Zalakarossal. Már kiírás alatt van a Nagykanizsa és Nagyrécse közötti szakasz és hamarosan eredményt lehet hirdetni a Zalasárszeg és Galambok közötti kerékpárút kivitelezése kapcsán is - mondta Bene Csaba, aki ugyanakkor azt is jelezte: a kanizsai önkormányzat ígéretet tett arra, hogy az Inkubátorháztól a város közigazgatási határáig megépítik a bicikliutat, ám ez ügyben még nem történt látványos előrelépés.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő arról szólt, hogy miért fontos a Nagykanizsát Zalakarossal összekötő kerékpárút kialakítása.
- Ha teljessé válik a szakasz, úgy a Zalakarosra érkező turisták akár egy kellemes túra keretében biciklivel is eljuthatnak Nagykanizsára, ahol számos kulturális program közül válogathatnak - hangsúlyozta a képviselő, majd hozzátette: a kerékpárút kiépítésével a kanizsai bringások is nyernek, hiszen ezen az útvonalon be lehet kapcsolódni majd a Balaton körbe.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.