Valgut Zoltán, a megyei rendőrkapitányság képviseletében (balról), Hencsei Margit polgármester, Cseresnyés Péter képviselő és Büki Zoltán, a közútkezelő képviselője vágta át a nemzeti színű szalagot (Fotó: Zalakocka)
Zalaszentbalázs lakóinak közel egy évtizedes igénye valósult meg azzal, hogy a közelmúltban gyalogátkelőhely épült a települést kettészelő 74-es úton. Az iskola és óvoda előtti zebrát pénteken avatták fel.
Mint azt Hencsei Margit polgármester elmondta: a nagy forgalom miatt korábban alig lehetett átkelni az úttesten, gyakran életveszélyes helyzetek alakultak ki emiatt.
- Tárgyaltunk a közútkezelő illetékeseivel, a rendőrség szakembereivel, s mivel a gyalogátkelőhely indokoltságát senki sem vitatta, naivan abban bíztunk - országos főútvonalról van szó -, nem az önkormányzatnak kell finanszírozni és kialakítani a zebrát - magyarázta a polgármester, aki hozzátette: később szembesülniük kellett a ténnyel, hogy saját maguknak kell kialakítani a gyalogátkelőhelyet. - A testület úgy határozott, ha több év alatt is, de összespóroljuk a szükséges forrásokat, így 2021-ben elkezdődött a tervezés, majd egy évvel később a szerződést is sikerült megkötni a kivitelezővel. A gyalogátkelőhely kiépítése közel 9 millió forintba került, ám sok autós a mai napig nagy sebességgel közelíti meg a zebrát, éppen ezért arra kértem a rendőrség illetékeseit, hogy kellő szigorral szerezzenek érvényt a KRESZ-szabályoknak.
Az avatáson részt vett Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő is, aki gratulált az önkormányzatnak a saját erős beruházáshoz. A képviselő egyúttal megerősítette: már tervezik a nyomvonalat a Zalaegerszeget és Nagykanizsát összekötő 74-es főút 2x2 sávosra való bővítéséhez. Az új gyorsforgalmi út az évtized végére készülhet el, s onnantól fogva jelentősen csökken majd az átmenő forgalom.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.