Garantált volt a jó hangulat Murakeresztúron (Fotó: zalakocka.hu)
A Mura-menti Malacságok címmel megrendezett murakeresztúri böllérfesztivál rengeteg látogatót vonzott. A művelődési ház mellett felállított sátorban szinte mozdulni sem lehetett, minden csapat standja előtt hosszú sorok kígyóztak.
A frissen levágott sertésből készített húsáruk illata messzire szállt, láthatóan jól fogyott a kolbász, a hurka és a sült hús. Néhányan extra ételekkel lepték meg a vendégeket.
- Minden böllérfesztiválon képviseltette magát a Keresztúri szikracsapók együttese, mely a Murakeresztúri Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjaiból áll össze - mondta Pál Attila csapatkapitány. - Véres hurka, májas hurka, kolbász és a töpörtyű elmaradhatatlan része a menüsornak. Orjaleves készült még, mely mellé újdonságként úgynevezett szikra pecsenyét sütöttünk. A recept Erdélyből származik, a kolozsvári szalonnát lepirítottuk és egy paradicsomos hagymás alapban megsütöttük. Ehhez pedig jégsalátás, uborkás és tojásos salátát kínáltunk. Óriási élmény részt venni ezen a gasztrokulturális eseményen, melynek egyik alapítója épp az egyesületünk elnöke, Tislerics Antal. Az emberek imádják a sertéshúsból készült ételeket, a többi csapattal együtt elégedettek lehetünk, hiszen mindenhol eltérő ízvilágú ételeket kóstolhatnak a látogatók.
Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő szerint amit ez a település, ez a térség a hagyományok ápolásában felmutathat, arra büszkének kell lennie. Arra biztatta a település támogatóit, vezetőit, hogy jövőben is tartsanak ki, szervezzék meg a fesztivált, mely a gasztronómián túl rengeteg élményt ad a látogatóknak.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.