Vendégelőadók gondoskodtak a jó hangulatról Dobriban (Fotó: zalakocka.hu)
Dobriban harmadik alkalommal került sor az önkormányzat szervezésében a közösségi programra.
Lógár Zoltán polgármester elmondta, hogy igyekeznek megőrizni ezt a falusi hagyományt, melyre a falu apraja-nagyja ellátogat. Az idősebbek megmutatják a fiataloknak a munkafolyamatokat, átadják a tudást.
Nagy sürgés-forgás előzte meg a programot a mintegy 110 lakosú településen, a készülődést az egység, összetartozás és tenni akarás jellemezte. Jó alkalom ez arra, hogy a falu közössége összegyűljön közös munkára és szórakozásra egyaránt.
Ahogy a disznóvágásokon lenni szokott, korán reggel kezdődött a munka, egy 150 kilós sertést dolgoztak fel és készítettek hurkát, kolbászt, toros káposztát, sült húst az esti vacsorára a falu közösségének.
Az eseményen megjelent és méltatta a programot Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője és Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke is.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.