A beruházásnak köszönhetően erősödött a térség turisztikai vonzereje (Fotó: Zalakocka)
Pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel a Murakeresztúrt Őrtilossal, illetve a Murakeresztúrt Molnárival összekötő kerékpárutat, amely a Mura töltésén haladva idilli környezetben vezeti a kirándulókat.
A pénteki avatáson elsőként Polgár Róbert, Murakeresztúr polgármestere ismertette a beruházás részleteit. Mint emlékeztetett: 2018 decemberében a kiemelt kerékpáros útvonalak fejlesztése projektek közé bekerült a Mura Program keretein belül megvalósuló Murakeresztúr-Őrtilos településeket összekötő kerékpárút kialakítása is. 2019-ben megkezdődtek az egyeztetések és az előkészítő munka, majd a Murakeresztúrt és Molnárit összekötő szakaszhoz is sikerült forrást biztosítani, így 4,2 kilométeres szakasszal bővült az eredetileg 9 kilométeres kerékpárút hossza.
Az avatáson részt vett Bene Csaba, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke, aki a térségfejlesztésre, mint új kifejezésre hívta fel a figyelmet. Mint mondta: ez a beruházás ékes példája a térségfejlesztésnek, hiszen több települést érint a fejlesztés.
– A Mura Program egyik alapvető célja az, hogy kiaknázza a folyóban rejlő turisztikai lehetőségeket – fogalmazott Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő, aki jelezte: a kerékpárút megépülésével komplex turisztikai programot kínál a térség, hiszen a murai raftingolás mellett kerékpározni, túrázni is lehet a környéken, ráadásul elegendő szálláshely is rendelkezésre áll a vendégek fogadásához.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.