Aktuálpolitikai kérdésekről is szó volt az Országjárás letenyei állomásán (Fotó: Zalakocka)
A június 9-ei választás tétje és egyéb aktuálpolitikai kérdések is szóba kerültek a Letenyén tartott fórumon, melyen Bólya Boglárka, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőjelöltje, Gyopáros Alpár államtitkár és Cseresnyés Péter, Nagykanizsa és térsége országgyűlési képviselője beszélgettek.
Vida László, a Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje a programmal kapcsolatban elmondta: ritkán nyílik lehetőségük, hogy saját településükön, első kézből kapjanak információkat aktuális politikai kérdésekről.
- Alkalmunk nyílt fontos témákról beszélgetni, szó esett az európai parlamenti választások tétjéről, hiszen minden ilyen szavazással szuverenitásunkat kell megvédenünk, hazánk érdekeit kell felelősen képviselnünk – magyarázta. - Érintettük az európai politika sarkalatos pontjait, így a szomszédunkban zajló háborút, és annak ránk gyakorolt hatását is. Kitértünk a hazai politikai élet soron következő eseményére: a június 9-i választásokra. Minden választásnak komoly tétje van, ezt tudjuk, az ideinek - talán nem túlzás azt mondani - különösen nagy. Sokan látják, hogy szükségszerű településünk életében a változás, ha előbbre akarunk jutni, és újra fejlődő pályára akarjuk állítani Letenyét.
Ezt csak együtt érhetjük el, a választás jogát gyakorolva.
Cseresnyés Péter kiemelte, hogy a Fidesz-KDNP Országjárásának fő célja az előttünk álló választásokra való mozgósítás.
Bólya Boglárka az Európai Unióval kapcsolatosan úgy fogalmazott, hogy Brüsszel a háború és a béke, az elnyomás és a szabadság határán egyensúlyoz, emiatt szükség lenne arra, hogy az európai parlament összetétele megváltozzon és felerősödjön a békeparti, migráció- és gender-ellenes oldal. Leszögezte:
az európai uniós parlamenti választás tétje a háború vagy a béke.
Gyopáros Alpár az orosz-ukrán háború kapcsán megjegyezte, hogy a katonai konfliktus eszkalációjának van realitása. A háború életeket vesz el és veszélyeztet, de kihat a gazdaságra is. Az önkormányzati választásokról is szólt az államtitkár, kijelentette, hogy olyan településvezetőket kell választani, akik együttműködnek a kormánnyal, hogy folytatódjon az elmúlt évekre jellemző gazdasági és vidékfejlesztés.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.