A Vasfüggöny Múzeum a légoltalmi pince tematikájához kapcsolódva mutatja be a hidegháború korát a településen (Fotó: Zalakocka)
Négy pályázati fejlesztést avattak fel hétfőn Lovásziban. A beruházások több száz millió forint értékben valósultak meg.
Megtörtént a Lovászi Gondozási Központ energetikai korszerűsítése mintegy 70 millió forintból, átadták a közel 180 millió forint értékű turisztikai célú felújítást követően a légópincét, az újonnan létrehozott Vasfüggöny Múzeumot, mely a légoltalmi pince tematikájához kapcsolódva mutatja be a hidegháború korát a településen, illetve a múzeum mellett parkoló is létesült. A vidékfejlesztési programban elnyert mintegy 120 millióból külterületi utakat újítottak meg, aszfaltozást végeztek.
Az idősotthonnál tartott ünnepségen Kovács Ferenc polgármester mutatta be a projekteket, majd köszöntőt mondott dr. Pál Attila, a Zala Vármegyei Közgyűlés elnöke és Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője.
Cseresnyés Péter gratulált a komfortosabbá vált gondozási központhoz, melynek igazán összetartó a közössége. Kiemelte, hogy Lovásziban legalább 400 millió forint értékben tudott fejleszteni az önkormányzat, de a környékbeli falvakban is látszik a megvalósított pályázatok vagy önerős beruházások eredménye, utak, járdák, intézmények újultak meg, emellett kulturális események tartására is kaptak forrásokat.
Ahhoz, hogy a fejlesztések folytatódhassanak - tette hozzá - béke is kell, így lehet tovább előre haladni és folytatni a megkezdett munkát.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.