Papp János képviselő (balról), Horváth Roland, a kivitelező cég ügyvezetője, Cseresnyés Péter képviselő és Gerő Sándor polgármester (Fotó: Gergely Szilárd)
Több mint 100 millió forintot fordított a miháldi önkormányzat a külterületi utak állagmegóvására, felújítására. Az elkészült szakaszokat szerdán Gerő Sándor polgármester mutatta meg Cseresnyés Péternek, a térség országgyűlési képviselőjének.
Mint azt Gerő Sándor elmondta: az önkormányzat még 2021 végén nyújtott be pályázatot a Vidékfejlesztési Program keretében, melynek eredményeként valamivel több mint 96 millió forintos támogatást nyertek.
- Összesen 14 helyszínen történt beavatkozás, volt, ahol a meglévő szilárd útburkolatot kellett megerősíteni, máshol a burkolat nélküli utakat kellett aszfaltozni, illetve zuzalékkal feltölteni, de a munkálatok során padkázást, árokrendezést is végeztek, illetőleg a csapadékvíz elvezető rendszert is felújítottuk - mondta a polgármester, aki hozzátette: a pályázati támogatás mellé 5 százalékos, mintegy 5 millió forintos önerőt is biztosított az önkormányzat. A munkálatok során összesen 3,2 kilométernyi útszakasz újulhatott meg.
Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője is elégedett volt a látottakkal. Mint azt megjegyezte: a kormány továbbra is odafigyel a kistelepülések fejlesztésére, s bár a költségvetés lehetőségei most szűkösebbek, a falvak továbbra is számíthatnak pályázati forrásokra.
- A miháldiakat dicséret illeti, hiszen az elmúlt évtizedben számos pályázaton voltak sikeresek, melyek eredményeként több száz millió forintnyi forrás érkezett a településre, amit ráadásul jól is használtak fel - summázta véleményét Cseresnyés Péter képviselő.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.