A szervezők célja a helyi horvát hagyományok megőrzése volt (Fotó: Gergely Szilárd)
Szombaton Molnáriban a helyi népviseletbe öltözött násznép kísérte az ifjú párt az esküvőre. A Molnári Közösségfejlesztő Egyesület a horvát falusi menyegző hagyományait elevenítette fel, a hagyományőrző programba bevonták a közösség tagjait.
A lakodalom délben a kultúrháznál kezdődött. A vendégsereg elkísérte a vőlegényt, hogy kikérjék a menyasszonyt, innen a lakodalmas menet a kiskápolnához vonult, ahol az esketés zajlott. A horvát falusi menyegzők hagyományait követve a cerafa kivágása, a vacsora és a menyecsketánc sem maradt el.
A szervezők elmondták, hogy az egyesület célja a helyi horvát hagyományok megőrzése. A programot egy régi lakodalmakat bemutató kiállítás is színesítette a kultúrházban. A rendezvényen Cseresnyés Péter, a térség országgyűlési képviselője is részt vett.
A község szépkorú lakóinak szerveztek ünnepséget nemrég.
Molnári önkormányzata a Magyar Falu Program keretében több mint 11 millió forint támogatást nyert el a munkálatok elvégzésére.
A minap tartotta soron következő testületi ülését a letenyei önkormányzat, ahol számos fontos döntést hoztak meg a képviselők.
A Magyar Falu Programban elnyert támogatásból sikerült újabb feladatokat elvégezni a település temetőjében.
Letenye polgármestere szerint az előző városvezetés hibáit akarják számon kérni.
A település önkormányzata több mint 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott a fejlesztéshez.
A korszerűsítést a Magyar Falu Program támogatásából és az önkormányzat saját forrásaiból valósították meg.
11,5 millió forint vis maior támogatást nyert Dobri önkormányzata.
A találkozón a településvezetők első kézből kaphattak információt Dukai Miklós önkormányzati államtitkártól az önkormányzatokat érintő kérdésekben.
Az elmúlt tíz év átlagához képest kevesebb volt a trófea.