Akár 250 millió forintos kedvezményes hitelt is kaphatnak a turisztikai cégek (A kép forrása: mtu.gov.hu)
Megjelent, és mostantól az ágazati szereplők talpon maradását segíti a Széchenyi Turisztikai Kártya. A rendkívül előnyös hitelkonstrukció célja a COVID-járvány kedvezőtlen hatásainak mérséklése, és források biztosítása a turisztikai ágazatban dolgozó vállalkozások számára.
A Covid-19 járvány hatására valóságos likviditási sokk érte a turisztikai szolgáltatókat, számos vállalkozás küzd jelenleg is olyan problémákkal, amelyek a létüket is veszélyeztetik. A járvány és a válsághelyzet elhúzódása miatt ráadásul egyre többen élik fel tartalékaikat. A turisztikai vállalkozások gyakran támaszkodnak hitel jellegű finanszírozásra, azonban általában magasabb költségekkel és szigorúbb hitelfeltételekkel szembesülnek, mert a működésüket szezonalitás és ciklikusság jellemzi, ami nagyobb kockázatot jelent.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Magyar Turisztikai Ügynökség és a KAVOSZ Zrt. közös törekvései eredményeképp a COVID-19 koronavírus járvány miatt jelentős nehézségekkel küzdő turisztikai szektor segítése érdekében új, kedvezményes feltételrendszerű, kiemelt állami kamat- és kezességi díjtámogatásban, illetve költségtámogatásban részesített Széchenyi Turisztikai Kártya Folyószámlahitel került bevezetésre.
Az új konstrukció kifejezetten a turizmus élénkítését, támogatását szolgálja (A kép forrása: pixabay.com)
Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese a kártyát bemutató sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a Széchenyi Turisztikai Kártyával régóta várt termék vált most elérhetővé, melynek életre hívása mögött széleskörű szakmai konszenzus áll. Az igényeket felmérve és meghallgatva döntött a Kormány amellett, hogy az ágazatnak olyan hitelterméket alakít ki, amely azonnali és tényleges segítséget nyújt.
Az új konstrukció kifejezetten a turizmus élénkítését, támogatását szolgálja, és kizárólag a turisztikai szektorban tevékenykedő mikro-, kis- és közepes vállalkozások számára elérhető.
A hitelt azon vállalkozások igényelhetik, amelyek a turisztikai ágazatban tevékenykednek (a jogosulti tevékenységek közé tartoznak pl. a szálláshelyszolgáltatás, vendéglátás, rendezvényszervezés, utazásszervezés, utazásközvetítés, különjárati autóbuszos személyszállítás ágazatok stb.), ezen jogosulti tevékenységet vagy tevékenységeket legalább január 1. óta végzik, és ezekből származott a 2019. évi bevételük legalább 30%-a.
A hitelt rendkívül kedvező feltételekkel lehet igényelni, a kezelési költség 0 Ft, a kamat 0%, a bírálati díj pedig 0 Ft, a vállalkozásnak mindössze a támogatással csökkentett nettó kezességi díjat szükséges megfizetniük, miközben a szabadon felhasználható, legfeljebb 250 millió forintos hitelösszeg szabadon felhasználható, akár bérre vagy működési költségekre is fordítható. A visszafizetésre 1, 2, vagy 3 év áll rendelkezésre.
(Forrás: mtu.gov.hu)
Aki eddig hezitált, érdemes sietnie a téli gumik felszerelésével.
Az egyhetes őszi iskolai szünetre is számos programmal készültek.
Félpályás zárásokra, forgalomterelésre és sebességkorlátozásra kell számítaniuk a közlekedőknek.
Teljesen átalakul a tervezési, engedélyezési és kivitelezési szabályrendszer.
Ezúttal nyolcan vehettek át elismerést, köztük Horváth Zoltán, Tófej polgármestere és Nagy Ottó.
A Zalakarosi Fürdő 2023 után kapta meg ismét az elismerést.
Utoljára 2015-ben fordult elő, hogy szeptemberre is kitartott a hőség.
A legmagasabb nappali hőmérséklet Nagykanizsán 32 és 36 fok között alakul.
Az országos tisztifőorvos az ország egész területére augusztus 24-én, szombaton nulla órától augusztus 30-án, pénteken 24 óráig rendelte el a hőségriasztást.
Az országos tisztifőorvos a korábban elrendelt hőségriasztását szerda 0 órától harmadfokúra emeli, és vasárnap 24 óráig meghosszabbítja.
Az országos tisztifőorvos a másodfokú hőségriasztást augusztus 11-étől, vasárnaptól augusztus 16., péntek éjfélig az ország egész területére rendelte el.