(Illusztráció, a kép forrása: Pixabay)
Ellentétben néhány nyugat-európai országgal, hazánk képes lesz arra, hogy a lakosságnak és az iparnak is megfelelő mennyiségű gázt biztosítson – erről beszélt Kiszelly Zoltán, a Századvég Alapítvány Politikai Elemzések Központjának igazgatója az M1 Ma reggel című műsorában.
Hozzátette, Európának a meggondolatlan szankciók következtében most drágábban kell beszereznie az energiahordozókat, Nyugat-Európa egy részének pedig azon kell elgondolkodnia, hogy a lakosság, vagy az ipar számára biztosítson-e gázt.
Európa soha nem látott energiaválság küszöbére jutott – mondta Kiszelly Zoltán, a Századvég Alapítvány Politikai Elemzések Központjának igazgatója az M1 Ma reggel című műsorában.
Emlékeztetett arra, hogy az Európai Unió szankciós politikájának következtében, az orosz szén és olaj Európába történő szállításának korlátozásával, felmentek az árak és infláció jött létre. Hozzátette, ellentétben néhány nyugat-európai országgal, hazánk képes lesz arra, hogy a lakosságnak és az iparnak is megfelelő mennyiségű gázt biztosítson. Az Elemzési Központ igazgatója arról is beszélt, hogy
Németország viszont komoly gondban van: nekik dönteniük kell arról, hogy az ipar kárára, a lakosságnak biztosítanak-e gázt a téli időszakban, vagy a termeléshez adnak elegendő gázt, ami viszont a lakosság „megfagyásával” járna.
A Századvég Alapítvány Politikai Elemzések Központjának igazgatója úgy fogalmazott, a nyugat-európai országok egy része látja, hogy gázellátásuk az orosz ellátásra épült, ennek megváltoztatása pedig hatalmas költségekkel járna. Ennek ellenére “aranyáron” vásárolnak cseppfolyósított gázt, – főleg az Egyesült Államoktól – amit ráadásul a fejlődő országoktól, “vásárolnak el”, pont ahogyan az oltásokkal is tették a járvány idején.
(Forrás: hirado.hu)