Illusztráció
Villódzó fények, hangos durranások, sokkos és menekülő háziállatok, akiknek egy jó része soha többé nem kerül elő – röviden így összegezhető az év utolsó éjszakája az állatvédők és megannyi gazdi és család szemszögéből. Ami a többieknek a féktelen és jókedvű bulizás, az nekik a megtestesült rémálom. Szerencsére ilyenkor is akad azért segítség, sőt, néhány praktikával meg is előzhető a baj.
Az állatvédők már javában készülnek az év legkeményebb éjszakájára. A szilveszteri tűzijátékok intenzív hang- és fényhatásai ugyanis akár sokkos pánikot is okozhatnak a háziállatok számára.
Ez a felvétel évekkel ezelőtt készült. A Skóciában élő Fiona levideózta, milyen hatással van az éjféli durrogtatás a 10 éves Charlie-ra. A kutya moccani sem képes, remegve várja, hogy „elmúljon a veszély.”
Egy riadt macska az éles karmaival védekezik, még a szerető gazdája ölében is, ami pedig a kutyákat illeti, még a kerítés és a póráz sem tudja megállítani őket: egy félelmében menekülő állat akár 5-10 kilométert is meg tud tenni pár óra leforgása alatt. Ez éppen elég idő és távolság ahhoz, hogy végleg elkeveredjen az otthonától.
Az otthonról elkóborolt állatok megtalálásában sokan sokféleképpen igyekeznek segíteni. A sormási Együtt egy életért, ártatlan állatokért Egyesület például chip olvasóval azonosítja az elkóborolt kutyusokat.
„Zalaegerszegen és Nagykanizsán tudunk chipet olvasni a napokban. Mozogni nem tudunk, hiszen vigyázunk a védenceinkre, de ha valaki kutyát talál, kereshet minket, és segítünk haza találni”,
írják a szervezet közösségi oldalán.
A Szilveszteri Állatmentő Ügyelet is aktivizálta már magát: önkéntes ebmentők és koordinátorok segítenek majd hazajuttatni a szökött kutyákat, de létrehoztak egy olyan adatbázist is, amelyben megyékre bontva megtalálhatók a chipolvasók, a kiszállásra képesek, a petvetdata hozzáférők, az ideiglenes befogadók és az állatorvosok elérhetőségei.
Mint írják, évente 800-100 állat eltűnését jelentik nekik a szilveszteri időszakban, ezért idén is várják az önkéntesek jelentkezését az egész országból. Eddig már több, mint 150-en vállalták a segítségnyújtást, regisztrálni december 31-én estig lehet, ezen a linken.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület a napokban közleményt adott ki arról, miként tehetjük elviselhetőbbé a háziállatok számára ezt a néhány órát.
Szilvesztert követően érdemes figyelni a zalai állatotthonok közösségi oldalait, így a kanizsai Élettér Állatmenhelyét is, hiszen a tapasztalatok alapján sokan ezekre a telepekre viszik be a talált kutyusokat.
A 14C jelzésű járatok mindenszentek napján a Városkapu körút és a Tripammer utcai köztemető között közlekednek.
A prosztatarák korai felismerése érdekében hirdetett szűrőprogramot a Nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház.
Az állatmenhely működésével kapcsolatban két állatvédő egyesület kereste meg a járási főállatorvost, egyúttal Nagykanizsa város polgármesterét.
A Nagykanizsai Polgári Egyesület által szervezett megemlékezésen Szabó Szilárd, a nagykanizsai Fidesz frakcióvezetője mondott beszédet.
Mutatjuk a levelet, ami alapján Balogh László korábbi polgármester kénytelen volt feljelentést tenni.
A döntés végleges és fellebbezésre nincs lehetőség.
Összeférhetetlenség miatt mondott le önkormányzati képviselői mandátumáról Bata Hajnalka.
A közel 12 négyzetkilométeres területen utoljára 1996-ban volt éleslövészet.
Október 11-én dr. Hortay Olivér, a Századvég Kutatóintézet igazgatója lesz a vendég.
A Nagykanizsai Polgári Egyesület tartott megemlékezést az aradi vértanúk évfordulóján.
A fideszes képviselők minden, a város fejlődését szolgáló döntést támogatni kívánnak és továbbítani fogják a lakossági igényeket, panaszokat.
Immár Horváth Jácint polgármester vezetésével csütörtökön megtartotta alakuló ülését a kanizsai közgyűlés.
Idén ünnepli 60. évfordulóját az intézmény, a tornaterem a tanév kezdetére újult meg.
Tudományos túra indul pénteken 16 órakor, az állomásokon egyebek mellett a természettudomány és a fenntarthatóság témaköreivel lehet ismerkedni.